Reklama

Zbliżają się święta, więc rodzice coraz częściej zastanawiają się, co ich pociechy chciałyby pod choinkę. Firma badawcza Nielsen, która zajmuje się badaniem tego, co konsumenci kupują najchętniej, kolejny raz przebadała dwie grupy dzieci w wieku od 6 do 12 lat, oraz te powyżej 13-stego roku życia. Badania były prowadzone w USA i objęły grupę 3000 respondentów. Dzieci były pytane jakie urządzenie chciałyby kupić w przeciągu najbliższych 6 miesięcy.
Z badań okazało się, że dzieciaki w wieku 6-12 lat są bardzo zainteresowane najnowszymi trendami na rynku elektronicznych gadżetów. Największym zainteresowaniem cieszył się kolejny raz iPad. Ciekawe jest to, iż każdego roku odsetek dzieci, które marzą o posiadaniu iPada rośnie. W 2011 r. 48% dzieci marzy by pod choinką znaleźć tablet od Apple. Na drugim miejscu klasuje się konsola od Nintendo – Wii U, konsolą jest zainteresowanych 39% badanych dzieci. Na trzecim i czwartym miejscu w kolejności znalazły się iPod Touch ex aequo i iPad Mini. Na piątym znajdziemy komputer.

 


W grupie dzieci powyżej 13-stego roku życia najchętniej chciałyby być posiadaczami iPada (21%), kolejno w klasyfikacji znajduje się komputer, tablet dla dzieci, konsola Nintendo Wii U oraz iPhone. Z badań wynika, że dzieci bardzo chętnie korzystają z najnowszych urządzeń. Nie lekceważmy tej opinii przy wyborze prezenty dla naszego dziecka.

 

Zobacz inne pomysły na prezent: