Reklama

Piłki do skakania pozytywnie wpływają na zdrowie dziecka oraz zapewniają mu doskonałą kondycję, jednocześnie dostarczając mnóstwo wspaniałej rozrywki. Podczas zabawy maluch ćwiczy zarówno mięśnie całego ciała, jak i koordynację wzorkowo - ruchową. Ponadto skoki na piłce zmuszają dziecko do utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz uczą utrzymywania równowagi. Intensywne kolory piłek są dodatkową zachętą do zabawy, a tym samym aktywności fizycznej.

Ciekawą propozycją wśród piłek do skakania jest linia  Gymnic.  Wszystkie modele wykonane są z trwałego i wytrzymałego materiału wysokiej jakości. Polecane są w równym stopniu do aktywnego siedzenia, jak i zabaw indywidualnych oraz grupowych. Dwa rodzaje uchwytów pozwalają dobrać piłkę do możliwości i umiejętności małych użytkowników.

Model HOP to klasyczny "skoczek" wyposażony w zamknięty uchwyt, ułatwiający maluchom utrzymanie się na piłce. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci bez problemu opanują skoki w miejscu oraz przemieszczanie się. Dostępny jest w szerokiej palecie barw i wielkości, dostosowanych do różnego wieku małych użytkowników.
Piłka o średnicy 45 cm dostępna w kolorze żółtym oraz fantasy (przezroczystym z wielobarwnymi plamkami) przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat. Z kolei czerwony model 55 cm rekomendowany jest dla maluchów od 6 roku życia, a niebieski 65 cm od 9 roku życia.

Piłka HOP ON AIR, w odróżnieniu od tradycyjnego modelu, po napompowaniu wydaje się być delikatnie przezroczysta. Ponadto cechuje ją niezwykła miękkość i lekkość, dzięki czemu skacze się na niej niczym w puszystych obłokach.
Dostępny jest model żółty o średnicy 45 cm dla dzieci od 3 lat oraz zielony 55 cm od 6 lat.

Model OPPY odróżnia od poprzedników konstrukcja uchwytu. W tym przypadku ma on postać dwóch sterczących wypustek, nie połączonych ze sobą, co zdecydowanie utrudnia naukę skoków i przemieszczania się na piłce, czyniąc z niej prawdziwe wyzwanie.
Żółta piłka o średnicy 50 cm rekomendowana jest od 4 roku życia, a czerwona 60 cm od 7 roku życia.

Z kolei jeśli chodzi o gusta dzieci to im najbardziej zapewne spodoba się piłka Pony zaopatrzona w główkę uroczego konika, którego uszy służą za uchwyty podczas skakania. Dosiadanie takiego wierzchowca sprawi im jeszcze większą radość niż zabawa z klasyczną piłką. Średnica tego modelu to 45 cm.

Efektem ćwiczeń na każdym z tych barwnych "skoczków" będzie nie tylko wzmocnienie układu mięśniowego czy zdolności koordynacji, ale przede wszystkim doskonała zabawa, która zachęci dzieci do wzmożonych ćwiczeń. Według amerykańskiego czasopisma Authism wszystkie piłki i skoczki Gymnica znajdują się w czołowej dziesiątce prezentów dla nadpobudliwych dzieci.

Cechy piłek do skakania Gymnic:

  • różne średnice piłek dostosowane do wieku użytkowników,
  • wysokiej jakości materiał, wytrzymujący obciążenie przy skakaniu do 150 kg,
  • zastosowanie w gimnastyce, rekreacji oraz korekcji wad postawy,
  • bogata gama intensywnych kolorów. 

Piłki Gymnic produkowane są w Europie i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, gdyż do ich produkcji nie używa się rakotwórczych zmiękczaczy na bazie ftalanów, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych produktów wytwarzanych w Chinach.

Dystrybutor: Klubben

Klubben