Reklama

"Mapy" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich to imponujący wielkoformatowy atlas rysunkowy stylizowany na ilustrowane mapy dawnych podróżników. Wraz z nim dzieci odbędą cudowną podróż dookoła świata, poznając bogactwa naturalne, ekonomiczne oraz kulturalne innych krajów. Niesamowite gejzery na Islandii, zadziwiający dziobak w Australii czy ogromny Baobab na Madagaskarze tylko czekają na odkrycie przez małego podróżnika, a przecież to dopiero początek. Świat pełen jest skarbów i przedziwnych stworzeń ,a książka ta to najlepsza droga dla maluchów do ich poznania.

Atlas zawiera 51 olbrzymich map pełnych najrozmaitszych szczegółów i ciekawostek, które poprowadzą małych odkrywców przez 42 kraje i 6 kontynentów. Informacje te podane są w łatwo przyswajalnej przez najmłodszych formie zabawnych komiksowych rysunków, zamieniających każdą z map w bogatą, przykuwającą uwagę i pełną życia ilustrację. Poza klasycznymi elementami, takimi jak granice państw, miasta, rzeki, góry, itp., które można znaleźć w każdym atlasie geograficznym, tutaj pojawiają się także charakterystyczne dla danego kraju zwierzęta, rośliny, elementy historii i kultury, obyczaje, sposoby spędzania wolnego czasu oraz wiele więcej fascynujących detali. Ta mnogość, przedstawionych w miłej dla oka postaci, szczegółów przykuje uwagę dziecka na wiele godzin i sprawi, że przy każdorazowym oglądaniu mapy wypatrzy ono na niej nowe ciekawe elementy. Malutkie obrazeczki to prawdziwy raj dla maluchów, kochających zabawy w wyszukiwanie szczegółów.

Mapa Polski z atlasu

 

Jednak "Mapy" to nie tylko pozycja rozrywkowa, ale również pomoc dydaktyczna w dziecięcym odkrywaniu świata i poznawaniu jego tajemnic. Idealna do wykorzystania w domu, przedszkolu, a nawet w pierwszych klasach szkoły podstawowej do zapoznania malucha z położeniem geograficznym państw i kontynentów oraz charakterystycznymi elementami danego regionu. W ten sposób dziecko w formie zabawy zdobędzie mocne podstawy do przyszłej nauki i będzie mogło zabłysnąć swoją wiedzą nie tylko na lekcjach geografii, ale również przyrody czy historii. Jest to również doskonały punkt wyjścia do dalszego poznawania innych kultur i rozwijania pasji podróżniczych. Ze względu na to, ze każda mapa opatrzona jest skalą orz różą wiatrów jest to doskonały materiał do nauki posługiwania się klasycznymi mapami, czytania używanych na nich oznaczeń oraz poznawania stron świata.

Mapa USA z atlasu

 

Na końcu albumu znajdują się narysowane flagi wszystkich państw świata, które można wykorzystać do nauki i zabawy. Stara gra w rozpoznawanie flag na pewno spodoba się także współczesnemu młodemu pokoleniu.

"Mapy" to album pełen możliwości, łączący w sobie wartości edukacyjne i rozrywkowe, z książką tą po prostu nie ma szans na nudę. Są to także miliony kilometrów kwadratowych powierzchni do rodzinnych wycieczek palcem po mapie, z których może chociaż cześć uda się kiedyś zrealizować.

Książka skierowana jest do małego odbiorcy od 3 roku życia.

Wydana w twardej oprawie w formacie 37 x 27,2 cm.

Producent:  wydawnictwo dwie siostry