Reklama

Tabeo to tablet dla dzieci od Toys'R'Us, dzięki któremu dziecko przestanie sięgać po urządzenia rodziców. Od klasycznych modeli dla dorosłych odróżnia go przyjazny maluchom interfejs, kontrola rodzicielska oraz kolorowa gumowa osłonka, która ułatwi utrzymanie tabletu w małych rączkach.

Urządzenie obsługiwane jest przez system Android 4,0 Ice Cream Sandwich. Wewnątrz obudowy znajduje się procesor ARM Cortex A8 1GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Wyposażono je w 7-calowy ekran, dwie kamery oraz łączące urzytkownika ze światem zewnętrznym Wi-Fi. Znajdziemy tam również port HDMI i czytnik kart SD.

Dzieciom jednak najbardziej spodoba się pond 50 gier i aplikacji edukacyjnych skierowanych specjalnie do nich, które nie pozwolą na nudę nawet podczas najdłuższych podróży samochodem. Ponadto w Tabeo Store znajduje się ponad 7 tysięcy podobnych, darmowych aplikacji i książek, więc maluchy będą miały z czego wybierać.

Tablet Tabeo

 

Kluczowym założeniem producenta było bezpieczeństwo dzieci w sieci, dlatego też Tabeo posiada prefabrycznie zainstalowane oprogramowanie pozwalające rodzicom na blokownie i filtrowanie oglądanych przez ich pociechy stron. A dzięki funkcji zdalnego dostępu do kontroli rodzicielskiej, wszelkie zmiany można wprowadzać z dowolnego komputera lub własnego urządzenia mobilnego.

Żywotność baterii tabletu sięga około dziesięciu godzin, jednak przy odtwarzaniu video spada do siedmiu.

Producent: Toys "R" Us