Reklama

Wszyscy znamy stara Japońską sztukę składania papieru origami, jedni ze słyszenia inni sami próbowali złożyć własne modele. Ci, którzy próbowali wiedzą, że jest to świetna zabawa, która potrafi wciągnąć na wiele godzin.

Tworzyć niepowtarzalne figurki mogą już nawet najmłodsi, świetnym przewodnikiem po sztuce origami jest książka „Origami dla dzieci” (20 zł ). Przedstawiono w niej w zrozumiały i prosty sposób 35 projektów krok po kroku. Dzieci bez problemu i samodzielnie stworzą : łódź, kubek, serce i wiele innych projektów.

 

Podczas świetnej zabawy dzieci będę trenowały swoje zdolności manualne i koordynacje oko-ręka.

Książka jest w miękkiej oprawie, napisana językiem zrozumiałym dla dzieci z mnóstwem zdjęć, które pokazują jak powinno się po kolei składać papier.

Do zabawy zaprosić można rodziców i znajomych.

Wydawnictwo Jedność

ORIGAMI DLA DZIECI – 35 prostych projektów – krok po kroku

Książka ta to zbiór 35 projektów o różnej trudności, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Modele pogrupowane są w 6 kategorii: zabawki, zwierzęta, jedzenie, orgiami do zabawy, na przyjęciu i pojazdy. Umożliwia to wybór dziecku ulubionej rzeczy co sprawia, że chętniej i szybciej chce ja wykonać. W książce pokazane są schematy i sposoby składania papieru wraz z krótkimi instrukcjami w taki sposób, aby dziecko samo mogło sobie poradzić (dotyczy to głównie łatwiejszych modeli) .

Dzieci przy składaniu prostszych modeli (jak: piesek, kotek, kredka czy kubek) chętniej uczestniczyły w zabawie, angażowały się w pracę i starały się jak najlepiej wykonać wybraną rzecz. Dużo było przy tym śmiechu, komentarzy, a największą satysfakcją efekt końcowy - kiedy wybrany projekt się udał.

Taka forma aktywności rozwija w dzieciach nie tylko wyobraźnię, spostrzegawczość czy dokładność , ale uczy również cierpliwości i staranności.

Jeśli chodzi o trudniejsze modele (jak: żyrafa, zebra, wibrujący bączek czy hot-dog) to w wielu przypadkach brakowało dzieciom wytrwałości, nudziło je to i nie chciały się dalej bawić. I tutaj nasza rola - dorosłych jak najbardziej się przydała. Razem można wiele osiągnąć. Przy odpowiednim podejściu, pomocy, zainteresowaniu i sposobie pokazania - nawet to co trudne było przed chwilą okazuje się możliwe i do zrobienia.

Zatem drodzy rodzice i dzieci do dzieła - bo każdy z nas przy odrobinie pracy i odpowiednim zaangażowaniu może być mistrzem w składaniu papieru.