Reklama

Premiera w Stanach Zjednoczonych odbiła się szerokim echem wśród miłośników planszówek, a gra z dnia na dzień zyskuje kolejnych fanów na całym świecie. Do tej pory gra została przetłumaczona i wydana w 6 krajach — w USA, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Holandii, a nawet w Chile — a dzisiaj do tych krajów dołączyła Polska.

Gra, poprzez świetną zabawę, pozwala rozwijać u dzieci wyobraźnię przestrzenną oraz logiczne myślenie. Przedział wiekowy jaki ustaliliśmy dla Miasteczek to: 10+. Gracze będą układać z kolorowych drewnianych kosteczek, wzory przedstawione na kartach. Dzięki temu będą wznosić coraz to nowe budynki i zapełniać swoje plansze. Każdy będzie zdobywał punkty, aby na końcu rozgrywki wyłonić zwycięzcę.

Mając do dyspozycji jeden egzemplarz Miasteczek, może w nie zagrać do 6 osób. Prawdziwą innowacją jest możliwość wspólnej, jednoczesnej zabawy w.... nieskończoną ilość graczy! Każde kolejne pudełko z grą, umożliwia dołączenie kolejnych 1 - 6 osób. Posiadając więc 2 egzemplarze — w rozgrywce może wziąć udział aż 12 graczy; 3 egzemplarze - 18 itd. Limitem jest tylko liczba dostępnych pudełek.

Miasteczka oferują 4 warianty rozgrywki:

  1. podstawowy wariant rywalizacyjny (z funkcją Głównego Budowniczego),
  2. rozszerzony tryb rywalizacyjny „Ratusz” (wykorzystujący karty surowców),
  3. wariant gry jednoosobowej, (gdy jesteś sam w domu i aktualnie nie masz,z kim zagrać),
  4. ostatni, to nazywany przez nas wariant gry imprezowej lub wariant turniejowy. Na domówce zagrają wszyscy goście, a na imprezie firmowej organizatorzy będą mogli zaplanować turniej dla dowolnej liczby uczestników.

Czas rozegrania jednej partii w Miasteczka jest krótki i został ustalony na 45 minut. Wynika to z faktu, iż wszyscy gracze wykonują swój ruch w tej samej chwili, jednocześnie. W grach planszowych często doświadcza się monotonnego, długiego wyczekiwania na swoją kolejkę. W Miasteczkach nie to ma miejsca. Każda tura gry — to jednoczesny ruch wszystkich osób biorących udział w zabawie.

Cena Miasteczek w sklepach z grami planszowymi wynosi około 115-120 zł.

Grę można nabyć w:

Na naszej stronie internetowej dostępna jest instrukcja do pobrania
w pliku PDF: https://allingames.pl/miasteczka/