Reklama

Mapy-układanki – zabawki dydaktyczne, wykonane z grubej tektury.
Powycinane są po linii granic państw czy regionów. 
Osoby układające, przy okazji zabawy, zdobywają wiedzę o otaczającym nas świecie, uczą się geografii, historii oraz położenia danego państwa, województwa czy regionu.

Układanki Europa oraz Świat
Powycinane są po linii granic państw. Na mapy naniesione są ilustracje zabytków i różnych ciekawostek z opisami. Zawarte są również informacje o populacji ludności, powierzchni państw i ich godła.

Układanka Polska
Powycinana jest po linii granic województw i oddzielnie ich stolice. Na mapę naniesione są ilustracje ważniejszych zabytków kultury, bitew historycznych oraz krótkie opisy i ciekawostki z nimi związane. Nadrukowane są herby miast oraz informacje o populacji ludności.
Opinia prof. Andrzeja Nowaka (UJ/PAN):
"Układanka Polska to nie tylko wprowadzenie miejsca naszej Ojczyzny do geograficznej wyobraźni dziecka. To także powiązanie naszego miejsca na mapie z krótkim, symbolicznym, najbardziej przystępnym skojarzeniem z dziedzictwem historycznym. Znakomita i mądra zabawa - lekcja patriotyzmu."

Układanka Krainy Polski
Powycinana jest po linii granic krain geograficznych Polski. Zawiera m.in. ilustracje i opisy zwierząt żyjących w Polsce. Zaznaczone są Parki Narodowe.

więcej: http://www.edumal.pl/