Reklama

Rodzina, a szczególnie rodzice chrzestni mają przed sobą trudną decyzję – jakie prezenty dla zieci kupić na chrzest? To wydarzenie jest bardzo ważne w życiu małego człowieka, który staje się chrześcijaninem.

chrzest1

Rodzice chrzestni

Wybrani przez rodziców, chrzestni, stają się po ceremonii duchowymi opiekunami dziecka. Wcześniej, zwyczajowo kupują mu niezbędne akcesoria do chrztu. Matka chrzestna tradycyjnie ofiarowuje dziecku białą szatkę, czyli tkaninę, symbolizującą czystość nowo przyjętego chrześcijanina. Niekiedy znajduje się na niej aplikacja z imieniem dziecka. Tata chrzestny kupuje zaś świecę, której zapalenie podczas ceremonii symbolizuje wiarę i życie duchowe. Później towarzyszy ona dziecku przez całe życie – także podczas Pierwszej Komunii Świętej.

Eleganckie drobiazgi ze złota i srebra

Krewni wybierają często trwały prezent, który przezwycięży próbę czasu. Do wyboru mamy biżuterię dla malucha: łańcuszek z wisiorkiem – medalikiem lub krzyżykiem, pierścionki. Bardzo modne są też srebrne lub złote smoczki, zdobione pudełeczka na pierwszy mleczny ząb czy etui na akt chrztu. Można na nim wygrawerować imię dziecka, datę urodzenia czy sakramentu. Pięknym podarunkiem będzie również srebrna grzechotka lub zestaw zawierający szczotkę i lusterko.

Ofiarowanie dziecku srebrnej łyżeczki wróżyło w dawnych czasach obfitość. Łyżeczki zdobią często szlachetne kamienie czy grzechotki umiejscowione w rękojeści.

Pamiątka chrztu świętego

Wspomnienia z tej ważnej uroczystości, jaką jest chrzest, można zatrzymać w ozdobnej ramce. Bardzo elegancko wyglądają te srebrne, z drzewem genealogicznym, które dodatkowo podkreśli rodzinne więzi. Tego dnia warto zrobić gipsowy odlew stopy lub rączki dziecka i wyeksponować je w elegancki sposób. Miłym prezentem dla chrześniaka będzie także kocyk do chrztu z indywidualnie wyhaftowanym imieniem i nazwiskiem oraz dedykacja. Po latach ucieszą nie jednego właściciela.

Oryginalny prezent

Rodzicom i maleństwu możemy podarować piękną, gotową do powieszenia na ścianie fotografię w dużym formacie. Dostępnych jest 6 różnych rodzajów opraw, które pozwalają na eleganckie wyeksponowanie fotografii w każdym wnętrzu. Sami dodajemy poprzez stronę internetową zdjęcie, przycinamy je, wybieramy rodzaj wydruku i wielkość.

Książki i zabawki

Jednym z najczęściej ofiarowywanych prezentów z okazji chrztu jest Pismo Święte. Wiele osób wybiera kolorowe wydania dla dzieci, których stronice już po kilku latach będą przewracać samodzielnie ich właściciele. Zawarte w nich ilustracje przyciągają uwagę małego chrześcijanina, a treść napisana jest w przystępnym dla niego języku.

Pożytecznym prezentem okażą się również książki i poradniki, dotyczące zarówno wychowania, pielęgnacji, jak i twórczych zabaw z dzieckiem (Dwustronna książeczka interaktywna stereo TAF TOYS).

Wiele osób pragnie dać dziecku coś osobistego. Może to być lampka do przytulania, pierwszy przyjaciel, czy kolorowa karuzela z grzechotkami, którą dorośli powieszą nad łóżeczkiem malucha.

Foto