Reklama

Poprzez zabawę klockami dziecko rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo – ruchową. Kolorowe klocki pomagają w rozpoznawanie kolorów i kształtów uczą przy tym logicznego myślenie.

Daisy Box (99,00 zł) to zestaw składający się z 26 klocków o różnorodnych kształtach i kolorach. Klocki te z łatwością składają się jeden w drugi, przez co dziecko może tworzyć z nich wysokie wieże, które można budować na dołączonej do zestawu stabilnej podkładce. Wielkość klocków jest tak dopasowana, aby zmieściły się w malutkiej rączce.

Klocki dla dzieci - kształtują wyobraźnię przestrzenną, zachęcają do budowania różnorodnych konstrukcji. Dzieci poznają różnorodne kształty, kolory, ćwiczą sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Uczą się, że każde ich działanie powoduje jakiś skutek, np. zbudowanie wysokiej wieży, gdy nakładają klocki jeden na drugi lub zburzenie, gdy uderza rączką.

Po zakończonej zabawie łatwo utrzymać porządek.

Daisy Bax to wielobarwny zestaw 26 klocków o różnych kształtach. Za ich pomocą tworzyć można wysokie wieże na stabilnej podkładce. Klocki bardzo łatwo składają się jeden w drugi
a także bez problemu mieszczą się w malutkiej rączce dziecka. Ze względu na różnorodne kształty każda budowla może być zupełnie inna, wyjątkowa.

Klocki te kształtują wyobraźnię przestrzenną dziecka, zachęcają do obserwowania efektów swojej pracy, rozpoznawania kolorów a także dają różne wrażenia dotykowe dzięki ich rozmaitym kształtom.

 

Gdy zaczęliśmy zabawę córcia miała troszkę ponad 8 miesięcy. Poczałkowo podeszłam do tego sceptycznie gdyż nie wykazywała ona wcześniej zainteresowania tego typu zabawą. Pozytywnie się jednak zaskoczyłam. Klocki od razu przypadły jej do gustu! Początkowo dałam jej całe pudełko. Uważnie zaczęła się mu przyglądać i próbować dobrać się do środka. Gdy już jej się udało otworzyć pokrywę (poradziła sobie bez problemu, ponieważ jest ona tylko nakładana) od razu malowało się zainteresowanie na jej twarzy. Początkowo zaczęła od "konsumpcji" wieczka:) Jest miękkie więc dziecko nie zrobi sobie nim krzywdy. Potem przyszła pora na klocki. Każdy z nich wyciągany był pojedynczo i czujnie badany przez córkę. Zuzia obracała je w swoich malutkich rączkach a także sprawdzała ich wytrzymałość na pierwsze ostre ząbki:) Testy wypadły pomyślnie! Dłużej zatrzymała się nad klockiem-grzechotką, który jest przeźroczysty i w środku ma kolorowe kuleczki. Potrząsała nim zadowolona z wydobywającego się dźwięku i obserwowała zachowywanie się umieszczonych w nich elementów.

Następnie przyszedł czas tworzenia. Póki co wieże buduje mama ale Zuzia bacznie obserwuje i jak tylko pojawią się pierwsze budowle od razu próbuje je zburzyć. Sprawia jej to wielką radość! Potem ze zniecierpliwieniem patrzy i wymusza by robić kolejne. Z czasem sama zaczęła kombinować przy układaniu klocków:)

 

Ale nie tylko klocki były w centrum zainteresowania. Okazało się, że samo pudełko także może zaciekawić małego odkrywcę! Posiada ono dziurki, które Zuzia polubiła badać:) Potrafi siedzieć przy nim dosyć długo i wpychać w nie swoje paluszki.

Kolejnym plusem zabawy była motywacja do podążania za klockami. Dzięki rozrzuconym na podłodze klockom Zuzia poczuła chęć do przemieszczania się! Długo na to czekaliśmy a tu proszę! Córcia zaczęła pełzać i zbierać klocki:)

Na koniec zabawy przychodzi czas na robienie porządków. I tutaj mamy wspaniałą wiadomość! Pudełko jest idealnym miejscem pozwalającym na ich przechowywanie.

Zatem klocki oceniam na 5+!!!

Polecam!!!

Agata z córcią:)

Klocki Daisy Box to zabawa, która się nie nudzi. Kolorowe klocki, mają odpowiednią do małej rączki wielkość, są różnokolorowe i mają zróżnicowane kształty. Wśród klocków są też przejrzyste z kolorowymi koralikami wewnątrz, które potrząsane, dźwięcznie grzechoczą. Z klocków Daisy można budować wieże, można też układać kolorowe mozaiki. Daisy, mają bowiem specjalną pokrywę, w którą łatwo wpasowuje się końcówki klocków, przez co stają się stabilne i łatwo się je układa. Pudełko na klocki, ma kształt kwiatka i oprócz funkcji przechowywania zawartości u nas zyskało dodatkową - siedziska. Misia z podwyższenia dobierała pasujące jej klocki i wkładała w miejsca na pokrywie, te puste i te zajęte już przez inne elementy. Intensywne kolory zachęcą do zabawy każde dziecko, a ciekawe kształty pobudzą do działania. Daisy box to wspaniała zabawka dla malucha już od 12 miesiąca. Polecam ją mamom, które lubią zabawki kreatywne i mądre.

 

daisy box

 

Malwina Gumól-Mruk

Kup w  www.zabawkowisko.pl