Reklama

Dzieci są z natury bardzo kreatywne, co, jeśli wezmą do ręki pojazd Big Adventures, którego koła to lornetki, a światła zmieniają się w latarkę. To pojazdy, których elementy zmieniają się w urządzenia badawcze. Koła auta w lornetkę, światła w latarkę. Fragmenty łodzi podwodnej w peryskop.

Niezwykłe budowanie

Klocki Magnetycznych Dino World XL 50 el. Magna-Tiles®  od BABEE PLANET pozwalają nawet małym dzieciom konstruować zarówno płaskie, jak i przestrzenne budowle.

Just Blocks CITY to proste drewniane formy, które inspirują do zaprojektowania całych miast.

A Kreatywne zestawy konstrukcyjne Piks OPPI składają się z silikonowych stożków i drewnianych deseczek. Budujemy z nich kształty w oparciu o gotowe propozycje lub własne pomysły. Można też rywalizować ze sobą w tworzeniu przestrzennych struktur, tak aby wytrzymały jak najdłużej bez rozsypywania się.

Zabawki z osobowością

Ręcznie szyte zabawki skradną serca dzieci i dorozłych ze względu na jakość, wzornictwo i pomysł. Lalka organiczna Art. and Doll od FUNDACJA GRUPA T to szmaciana zabawka szyta z pasją i starannością w małej, polskiej pracowni.

Pacynki Trudi od DANTE to pluszowe postacie, które ożywają w rękach dzieci. Ułatwiają komunikację i budują relacje międzyludzkie.

Kolekcja poduszek dzianinowych: Lisek, Gąska, Jednorożec wykonana została z bawełny czesanej z certyfikatem Oekotex. Wypełnione są antyalergiczną kulką silikonową. Zostały zaprojektowane i stworzone w Polsce.

Kolekcjonerskie cacka

Małe a cieszy. To pomysł na prezent, gdy dysponujemy mniejszym budżetem.

Mini Waffle Surprise: Tajemnicza Figurka od MARIOINEX To seria saszetek-niespodzianek, a w nich to 50 figurek ze świata Mini Waffle. Każda saszetka zawiera jedną tajemniczą figurkę oraz klocki do konstruowania.

Matchbox Moving Parts Samochodzików akcji od MATTEL to kolekcja metalowych samochodzików wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Autka inspirowane są prawdziwymi pojazdami znanych marek i mają ruchome elementy takie jak otwierane drzwi, maska czy bagażnik.

Gra dla maluchów, uczniów i całej rodziny

Kilka gier dla maluchów, starszych dzieci i rodziny.

Seria gier 1st game od TREFL’a to proste rozgrywki dla najmłodszych dzieci. Stworzone z myślą o maluchach już od 2,5 roku życia. Dla starszych – Pitagoras od STORY HOUSE EGMONT to matematyka i refleks w jednym. Tutaj tylko znajomość działań matematycznych i szybkość pozwolą na zwycięstwo. Nagroda wędruje także do Serii Sennej od Naszej Księgarni, którą wyróżnia pomysł i przepiękna grafika rysownika Marcina Minora. Gracze podróżują tu, podglądając sny rywali. Starają się usunąć mroczne krainy i przeżyć wiele przygód.

Seria kodowanek – BAJKI ulubione i LEGENDY polskie wprowadza dzieci w świat programowania przy udziale scen z legend i bajek. A Muzykanci z Bremy od Wydawnictwa GRANNA nauczą dzieci szacowania, czyli pierwszych umiejętności matematycznych. Wyjątkowo estetycznie wykonana gra AZUL od REBEL zasługuje na wyróżnienie za swoją elegancję i ciekawą koncepcję rozgrywki logicznej. Naszym zadaniem jest nie tylko ułożenie mozaiki z kolorowych płytek, ale jak najbardziej efektywne zapełnienie dostępnej przestrzeni poprzez mądre planowanie kolejnych ruchów.

Zestawy kreatywne

TUBI JELLY PLANETY to twórczy sposób nauki o kosmosie. Dziecko może stworzyć układ słoneczny w trzech wymiarach. Do tego każda planeta staje się sprężysta, kauczukową piłką.

Nail Studio Aquabeads . To studio stylizacji paznokci, które utrwala się wodą. Łatwo je również zmyć po zabawie.

Niezwykłe książki

Książki, na które warto zwrócić uwagę w tym sezonie to Zabawa w chowanego lubianej serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HARPER COLLINS POLSKA. Filcowe elementy, które zakrywają poszukiwane na danej stronie zwierzątka są łatwe do złapania i przyjemne w dotyku. Lekturą obowiązkową są też Komiksy dla najmłodszych: Malinka i Ana Ana Wydawnictwa STORY HOUSE EGMONT. Doskonale czyta się je wspólnie z dzieckiem, ale to też propozycje pierwszej samodzielnej lektury.