Reklama

Zabawki wyjatkowe

Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka będą łatwe w animacji pluszaki, czyli Pacynki Trudi od DANTE. To miękkie postacie, które ożywają w rękach dzieci. Ułatwiają komunikację i budują relacje międzyludzkie.

Zwykłe klocki nie zawsze zainspirują malucha. a mieć jeszcze to coś, jak  Magnetyczne Klocki Dino World XL  Magna-Tiles®  od BABEE PLANET. To wyjątkowe klocki, które pozwalają nawet małym dzieciom konstruować zarówno płaskie, jak i przestrzenne budowle, które łatwiej tworzyć, bo magnes stabilizuje ich połączenia.

Sport to zdrowie

Zabawki wyróżnione w konkursie zachęcają do ruchu. Kinderkraft RAPID od 4Kraft to lekki i zgrabny rower biegowy. Jazda na nim rozwija zmysł równowagi u najmłodszych. Taneczny DJ od FISHER-PRICE to z kolei zabawka zachęcająca nawet niechodzące jeszcze maluchy do intensywnego ruchu. Posiada opcję nagrywania głosu dziecka, który potem miksuje w rytm muzyki. Dla starszych coś na wakacyjne wyprawy - Zestaw rakietek z piórkami i piłkami Zlam Racket Active Play od TACTIC GAMES świetnie nadaje się do szybkich partyjek na plaży i ekscytujących rozgrywek w ogrodzie. Z kolei Klask od REBEL to gra o małych gabarytach do międzypokoleniowych rozgrywek w domu. Tu liczy się celność i szybkość.

Wyróżnione gry

Twórcy gier w tym sezonie stawiają na królową nauk. Digit od KLUWI to wciągająca gra logiczna, po którą chętnie sięgną nauczyciele matematyki. Rozwija logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Umiejętności matematyczne poćwiczymy także z Grą Matematyczną Mobi od QELEMENTS. To zabawa w szybkie tworzenie równań matematycznych w formie krzyżówki. Wydawnictwo JAWA proponuje trening umiejętności matematycznych. Seria kodowanek - BAJKI ulubione i LEGENDY polskie wprowadza dzieci w świat programowania przy udziale scen z legend i bajek. A Muzykanci z Bremy od Wydawnictwa GRANNA nauczą dzieci szacowania, czyli pierwszych umiejętności matematycznych. Wyjątkowo estetycznie wykonana gra AZUL od REBEL zasługuje na wyróżnienie za swoją elegancję i ciekawą koncepcję rozgrywki logicznej.  Zadaniem graczy jest nie tylko ułożenie mozaiki z kolorowych płytek, ale jak najbardziej efektywne zapełnienie dostępnej przestrzeni, poprzez mądre planowanie kolejnych ruchów.