Reklama

W skład zestawów wchodzą:

 • silikonowe stożki w trzech kolorach i wysokościach,
 • deseczki z litego drewna bukowego, o nieregularnych kształtach i różnej wielkości,
 • broszura z instrukcjami do proponowanych wersji zabaw i kartami kreatywnymi oraz bawełniany woreczek do przechowywania.

Oryginalne połączenie elementów drewnianych i silikonowych zapewnia przyczepność, która pozwala graczom na zupełnie nowe podejście do zabawy i swobodne eksperymentowanie. Zadaniem silikonowych stożków jest stabilne podtrzymywanie drewnianych elementów, nie tylko w poziomie, ale także po skosie

Zestawy Piks przeznaczone są dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 12 lat, które chcą się dobrze bawić, a przy tym rozwijać koncentrację i kreatywność! Dzięki różnym wariantom zestawów, oraz możliwościom, jakie daje dany zestaw, zabawka dostosowuje się do wszystkich dzieci, oferując różne poziomy trudności. Zestawy dostępne są w 3 rozmiarach:

 • Mały zestaw Small (24 elementy) – rekomendowany dla jednego dziecka w wieku 3-4 lat
 • Średni zestaw Medium (44 elementy) - rekomendowany dla jednego dziecka od 5 lat
 • Duży zestaw Big (64 elementy) – rekomendowany dla jednego/kilkorga dzieci od 5 lat

W swojej ofercie OPPI posiada też największy Zestaw edukacyjny dla profesjonalnych placówek (przedszkoli, szkół, świetlic etc...) lub do zabawy grupowej.

Zestawy zapewniają nieograniczoną zabawę, aby każdy mały artysta mógł tworzyć swoje wielopoziomowe, niebanalne i niepowtarzalne konstrukcje – zarówno budowle, jak mosty, wieże, czy estakady, ale także postacie czy zwierzęta i inne kształty, które podpowie mu wyobraźnia!

Podczas zabawy można skorzystać z kilku gotowych propozycji gry (opisanych w instrukcji):

Gra dowolna:

W tej wersji główną zasadą gry jest… brak zasad, a zadaniem dla dzieci – budowanie, tak po prostu. Warto pamiętać, żeby, niezależnie od tego, co podpowie twórcom wyobraźnia, dolną deseczkę podtrzymywały co najmniej trzy stożki – zapewni to większą stabilność całej konstrukcji.

Gra figuratywna Portrety:

To zabawa w tworzenie portretów. Stożków można używać w niej jako oczu, nosa lub innych elementów twarzy, a także jako rąk, nóg, łap, kolców czy ogonów, deseczki zaś mogą stać się buzią lub ciałem wymyślonej postaci czy zwierzęcia – psa, kota lub nawet... krokodyla!

UWAGA: W tym trybie gry przydadzą się karty kreatywne (do kupienia osobno).

Gra strategiczna Wieża:

Polega na stworzeniu jak najwyższej wieży, bez upuszczania żadnych elementów oraz – co ważne – z wykorzystaniem wszystkich stożków i deseczek. Zadanie można wykonywać samodzielnie lub w grupie oraz na trzech poziomach trudności: prostym, tj. z wykorzystaniem jednego rodzaju stożków na danym piętrze, średnim, czyli używając dwóch rodzajów stożków, oraz trudnym - przy użyciu wszystkich trzech rodzajów stożków na każdym z pięter.

Gra zręcznościowa Bitwa:

W rozgrywce może brać udział 2 lub więcej graczy, a walka odbywa się nie tylko z przeciwnikami, ale też z grawitacją! Gracze dzielą pomiędzy siebie po równo elementy zestawu, następnie naprzemiennie budują kolejne piętra konstrukcji. Jeśli ktoś strąci jakiś element, lub zburzy wieżę, odpada z gry. Zwycięża gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich klocków.

Doskonałym uzupełnieniem zestawów są karty kreatywne z ilustracjami, przedstawiającymi budowle, możliwe do stworzenia z klocków Piks. Karty podzielone są na 4 poziomy trudności, dzięki czemu można bez trudu dobrać zadanie do wieku dziecka, jego poziomu rozwoju motorycznego oraz doświadczenia w budowaniu. Wśród proponowanych do odtworzenia modeli znajdują się m.in. wysokie wieże, efektowne mosty, zwierzęta, a nawet postacie.

Zabawka rozwija:

 • umiejętności motoryczne
 • wyobraźnię przestrzenną
 • poczucie równowagi
 • koncentrację
 • kreatywność i chęć do eksperymentowania
 • zdolność podejmowania decyzji i ryzyka
 • myślenie strategiczne i planowanie
 • umiejętność współpracy
 • pewność siebie

Zestawy zostały zaprojektowane we Francji. Są zapakowane w estetyczne kartonowe pudełka. Idealnie nadają się na prezent.

Seria Piks to pierwsza i obecnie flagowa kolekcja marki, zaprojektowana w celu rozwijania uwagi i koncentracji u dzieci. Zestawy klocków i kart oferują zawsze kilka opcji kreatywnej i angażującej zabawy, ale są też doskonałym narzędziem terapeutycznym. Powstają z naturalnego litego drewna bukowego, pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł (FSC) i nietoksycznego silikonu, zgodnego z europejską dyrektywą RoHS.

Zabawki OPPI podlegają ścisłym kontrolom bezpieczeństwa. Ponadto powstają we współpracy z terapeutami, nauczycielami i... dziećmi, które biorą aktywny udział w ich testowaniu. Stanowią narzędzie edukacyjne, wspierające rozwój oraz terapeutyczne, idealne do pracy m.in. z deficytami czy zaburzeniami rozwojowymi, w tym np. problemami z uwagą i koncentracją (ADHD).

Wykonane są z wysokiej jakości, trwałych i ekologicznych materiałów.

O marce:

Francuska marka OPPI istnieje na rynku od 2018 roku, ale pomysł na nią narodził się wiele lat wcześniej. Stworzyli ją dwaj bracia – Hansel i Bastien Schloupt. Hansel, zainspirowany własną chorobą i osobistymi doświadczeniami z dzieciństwa, stworzył pomysł marki produktów, przeznaczonych do zabawy, edukacji i terapii jednocześnie, powstających w oparciu o wiedzę najlepszych specjalistów swoich dziedzin – zarówno tych od designu, jak i edukatorów czy terapeutów dziecięcych. Wspólnie z bratem Bastienem, stworzyli markę OPPI, której główną ideą jest tworzenie wspierających rozwój zabawek dla wszystkich dzieci, bez względu na płeć, jak i ewentualne zaburzenia, deficyty czy niepełnosprawności.

Nagrody:

Aktualnie produkty OPPI mają na swoim koncie aż 20 krajowych i międzynarodowych nagród, zostały docenione za wzornictwo, innowacyjność i walory edukacyjne m.in. w Niemczech, Nowym Jorku, Brukseli czy Paryżu, na najbardziej prestiżowych targach i konkursach, w tym: Reddot 2020, A'Design Award 2021, Grand Prix du Jouet 2021 czy Toy Award 2022.

więcej: https://noskinoski.pl/search?q=oppi%20piks