Reklama

Wciel się w jednego z artystów, którzy na zlecenie króla układają przepiękne, misterne mozaiki na ścianach pałacu w Évorze. Każde z Was będzie tworzyło swój własny fragment układanki przy użyciu elementów dostępnych u wspólnych dostawców. Zwycięży osoba, której uda się jak najefektywniej zapełnić dostępną przestrzeń. W tym celu musicie nie tylko strategicznie dobierać kafelki, ale też trafnie planować kolejne ruchy.

Azul to elegancka gra planszowa dla całej rodziny inspirowana portugalskimi mozaikami. Cechują ją intuicyjne zasady, przejrzysta instrukcja i funkcjonalne plansze, dzięki którym z łatwością wejdziemy w świat gry i poznamy rządzące nią mechanizmy. Podczas zabawy naszym celem jest jak najbardziej efektywne zapełnienie dostępnej przestrzeni. W tym celu będziemy wybierali płytki dostępne w warsztatach wspólnych dostawców, by następnie ułożyć je we własnych magazynach. Gdy wszyscy wybiorą swoje kafelki, gracze jednocześnie – w ściśle określony sposób – przenoszą je na ścianę pałacu. Po ułożeniu płytek na ścianie podliczane są punkty, a następnie rozpoczyna się kolejna runda.

Choć każdy z uczestników układa własny fragment mozaiki, warto obserwować poczynania przeciwników. W ten sposób mamy stałą kontrolę nad tym, w którym miejscu wyścigu o zwycięstwo jesteśmy i jaką strategię przyjmują pozostali, możemy też skorzystać z okazji, by w kluczowym momencie pokrzyżować im szyki. Dzięki temu nie tylko ćwiczymy wyobraźnię przestrzenną, ale też uczymy się długofalowego planowania.

więcej: https://www.wydawnictworebel.pl/games/azul-edycja-polska-5252.html