Reklama

Wypustki oraz kolce znajdujące się na każdym z elementów wchodzących w skład ścieżki sensorycznej, pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Ścieżka sensoryczna przyniesie ukojenie zmęczonym stopom i poprawi krążenie krwi. Zestaw jest polecany przez fizjoterapeutów w przypadku płaskostopia oraz koślawości, pomaga w korekcji wad postawy.

Ścieżka sensoryczna została w pełni wyprodukowana w Polsce i stanowi atrakcyjny przedmiot do zabaw i ćwiczeń dla osób w każdym wieku. Można go używać w domu, przedszkolu, sali ćwiczeń, ale również w otwartej przestrzeni, gdyż zajmuje niewiele miejsca, jest bezpieczny oraz łatwy do przeniesienia i szybki w użyciu,

Produkt w prosty sposób można wyczyścić przy użyciu wody oraz mydła, dzięki czemu zapewnia komfort użytkowania i jest w pełni higieniczny. Elementy wykonane są całkowicie z najwyższej jakości atestowanych surowców i nie zawierają ftalanów, BPA oraz metali ciężkich.

Ścieżka sensoryczna to wielofunkcyjny produkt, który służy do zabawy, rehabilitacji, relaksu, rozwoju zmysłowego, kształtowania percepcji dotykowej oraz koordynacji ruchowej, z którego może skorzystać osoba w każdym wieku i praktycznie w każdym miejscu.

Jakie korzyści płyną z zabawy ścieżką zdrowia?

  • sprawdza się jako uatrakcyjnienie zajęć grupowych i terapeutycznych z dziećmi - dla dzieci w każdym wieku
  • angażuje i rozwija zmysł dotyku, pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małej, koncentracji i uwagi
  • różne struktury ścieżki mogą pomóc przy odwrażliwieniu stóp
  • przy chodzeniu po ścieżce dziecko rozwija równowagę, koordynację ruchową, planowanie przestrzenne. Jednocześnie normalizuje się jego napięcie mięśniowe, co może pozytywnie wpłynąć na poprawę postawy ciała i pozbycie się wad stóp, takich jak koślawość czy płaskostopie.
  • do tworzenia różnego rodzaju torów przeszkód oraz masażu stóp
  • W skład serii wchodzą 2 produkty: zestaw 11 elementów, zestaw 6 elementów

więcej: https://www.tullo.pl/pl/p/Sciezka-sensoryczna-11-szt./309