Reklama

Alfabet z systemem Braille’a zawiera 35 klocków oraz 24 kulki. Każdy element ma wygrawerowaną literę alfabetu łacińskiego oraz system znaków alfabetu Braille’a. Alfabet jest przeznaczony dla wszystkich dzieci, w szczególności dla niewidomych. Każdy element ma wycięte otwory, w które można dopasowywać dołączone do zestawu kulki, jest to element zabawy – zachęca dziecko do sięgania po klocki z alfabetem.

Zestaw wyróżnia się minimalistyczną formą, przez co nie rozprasza dziecka. Zabawa zachęca do nauki przez ciekawy element jakim jest możliwość dopasowywania kulek w otworki. Alfabet z Systemem Braille’a jest potrzebną zabawką, ponieważ brakuje na rynku produktów dla dzieci niewidomych i niedowidzących, a klocki są zaprojektowane tak, aby niewidome dziecko mogło przez dotyk wyczuć jak wygląda litera znaku łacińskiego (grawerowana, przestrzenna powierzchnia to umożliwia) i dopasowując kulki nauczyć się systemu Braille’a. Alfabet z Cyframi tworzą podstawową i funkcjonalną zabawkę dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Materiał z którego wykonane są zabawki to najwyższej jakości sklejka, która jest produkowana z poszanowaniem środowiska leśnego,zwierząt, roślin i ludzi – co potwierdza certyfikat FSC® . Klocki są kilkukrotnie ręcznie szlifowane oraz malowane lakierem spełniającym europejskie normy EN71 – bezpiecznym dla dzieci powyżej 3 lat.

CE, EN71, FSC®,3+

więcej: https://milin.pl/produkt/zestaw-cyfry-do-nauki-liczenia-alfabet-braillea/