Reklama

Chodzenie i wędrowanie

Ścieżki z przeszkodami sprawią, że prosty odcinek drogi można przejść w niekonwencjonalny sposób, a chodzi przecież o ruch w domu. Dyski Sensoryczne staną się ciekawą powierzchnia, którą warto przejść na bosaka. Rozłożona na środku pokoju skusi każdego, nawet dorosłego, aby zmierzyć się z tym wyjątkowym doznaniem. Kamienie Rzeczne można przemierzać starając się przechodzić z jednego na drugi, utrzymując równowagę i ćwicząc koordynację ruchową. Kamienie do skakania dają możliwość wykorzystania ich giętkości, to poziom dla zaawansowanych podróżników.

Skoki i tańce

Podskoki z łatwością można ćwiczyć na Macie do nauki kolorów oraz Planszy do gy ruchowej . Taka sensoryczna rozgrzewka ożywi ciało i umysł, bo to stopy muszą skakać stosownie, do tego jakie zestawienie widzą oczy. Jeśli dodacie do tego muzykę, będzie zabawa na całego. A może pobawimy się w klasy wykorzystując Matę Chicco Fit&Fun ? Rodzice w dzieciństwie bawili się w klasy rysując je kredą na betonie, teraz wystarczy rozłożyć interaktywną matę na środku dywanu i skakać przy dźwiękach muzyki.

Balansowanie ciałem

Utrzymanie równowagi, gdy musimy stanąć na niepewnym gruncie, angażuje wiele partii mięśniowych. Takie aerobowe ćwiczenia można wykonać na Desce do balansowania Wobbel , wykonanej z bukowej sklejki. Służy do bujania, huśtania, kołysania i trenowania równowagi. Taka aktywność wywiera duży wpływ na rozwój dziecka, jego motorykę, współpracę półkul mózgowych, samopoczucie, możliwości intelektualne i emocje.

Równoważnia Good Wood to z jednej strony zabawka, a z drugiej przyrząd gimnastyczny, który rozwija zmysł równowagi, kształtuje mięśnie i odpowiada za prawidłową postawę dziecka. Przypomina deskorolkę lub deskę surfingową i budzi bardzo wakacyjne skojarzenia.

A może chcecie sami zbudować sobie ławeczkę do chodzenia? Ułóżcie ja z klocków Marioinex. Taka kolorowa Platforma edukacyjna junior z klockami może przybrać najwymyślniejsze kształty ubarwiając pokój dziecka.

Równoważnia Balance Beam to idealne rozwiązanie do pokoju dziecka. Uczy planowania motorycznego i poprawi obustronną koordynację ciała.

Bujanie i huśtanie

Nawet w najmniejszym mieszkaniu zmieści się mini huśtawka. Wystarczy wywiercić dziurę w suficie w salonie, pokoju dziecka czy przedpokoju, aby odczuć terapeutyczne działanie kołysania. Taka zabawa uspokoi rozrabiające smyki i pozwoli im poprawić kondycję. Możecie wybrać Hustawkę Koło powieszoną na jednej linie. Aby się na niej bujać trzeba mocno trzymać się nogami wykorzystując wrodzona zręczność i gibkość dzieci. Klasyczna Huśtawka Prostokąt to bujanie na siedząco lub stojąco. Jednak prawdziwym wyzwaniem jest Platforma Sensoryczna , którą zazwyczaj można spotkać w poradniach Integracji Sensorycznej. Teraz możecie zainstalować ją w domu, wzmacniając koordynację wzrokową-ruchowo dziecka i ćwicząc stymulację przedsionkową. Można na niej leżeć, siedzieć, ale także bujać się na stojąco. Dojrzały i dobrze zintegrowany układ przedsionkowy to lepsza aktywność ruchowa, łatwiejsza nauka czytania (wzrok), prawidłowy rozwój bez apatii.

Domowy plac zabaw

W większych pokojach dzieci da się rozstawić lub przymocować do ściany – mini place zabaw.

Zestaw gimnastyczny  Figelo został zaprojektowany tak, aby już od najmłodszych lat dziecko mogło z niego korzystać rozwijając swoją sprawność ruchową i stopniowo oswajając się z nowymi wyzwaniami.

Wolnostojąca konstrukcja bazowa składa się z drewnianej drabinki, sznurowanej przeplotni do wspinania oraz platformy łączącej ściany. Możecie dodać do tego huśtawkę, zjeżdżalnię, drabinki, koła gimnastyczne czy ściankę wspinaczkową. Całość możecie także zamontować do ściany, dzięki czemu zestaw łatwo się złoży i po skończonej zabawie, zrobi miejsce w pokoju.

Domowy zestaw gimnastyczny od Momiki to idealne rozwiązanie zwłaszcza na zimowe popołudnia. Każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie. Najmłodsi będą rozwijać umiejętności wspiania, równowagi oraz koordynacji ruchowej. Starsze dzieci bez problemu wejdą na górę, zwieszą się jak na trzepaku z drążka czy przejdą na rekach po górnej drabince. 

Zestaw do ćwiczeń równoważnych Gonge to wewnętrzny plac zabaw.  Jest idealny do rozwijania zdolności motorycznych dziecka. Dziecko rozwija siłę mięśni, elastyczność i integrację sensoryczną. To także miejsce spotkań dla dzieci, gdzie mogą wchodzić w interakcje społeczne i ćwiczyć umiejętności poznawcze, takie jak planowanie i orientacja przestrzenna. Elementy zestawu można łatwo połączyć, podzielić, tworzyć z nich różne ustawienia. Elementy nadają się do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Zestaw do ćwiczeń równoważnych jest specjalnie zaprojektowany dla dzieci w wieku 3-7 lat. Solidne elementy są bezpieczne dla dzieci.

Drewniany Bujak z drabinką Good Wood zmieści się nawet w małym pokoju dziecka. Jest wielofunkcyjny: huśtawka, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia i równoważnia, a nawet biurko w jednym.

Ścianka wspinaczkowa w kształcie góry wyczaruje przestrzeń, która rozrusza ciało i pobudzi wyobraźnię. Lekkość formy sprawi, że GÓRY  idealnie dopasują się do wszelkich wnętrz dziecięcych. Ścianka występuje w 2 rozmiarach, które łącząc ze sobą  tworzą piękne pasmo górskie idealnie aranżujące przestrzeń ścienną . Dodatkowe chwyty wspinaczkowe pozwolą poczuć się jak na skałkach.

Gry zręcznościowe

Sport przez zabawę to patent na milusińskich, którzy nie garna się do sportu. Opiszę kilka gadżetów, które pozwolą przełamać lody i włączyć do zabawy najbardziej opornych. W sumie kto by nie chciał zostać Ninją? Sprawdźmy, kto ma najlepsze kwalifikacje w rozgrywce w Grę Zręcznościową Ninja Tasiemki . Zawodnicy mają przypięte do nadgarstków kolorowe wstążki. Zadaniem graczy jest zerwać tasiemki przeciwnika, chroniąc jednocześnie swoje. Mamo, mogę w domu zagrać w kręgle? Oczywiście jeśli są to zabawki piankowe takie jak Active Play . Inaczej w mieszkaniu może dojść do dużych zniszczeń. Pokój dziecka może stać się także areną piłkarską, gdy zagracie w Uciekającą Bramkę Fit&FUN.  Deskę balansującą, bujak, jeździk czy roller możecie zbudować sami z MODU Curiosity kit 4in1 – kreatywnych klocków rozwijających dużą motorykę.

Miłej zabawy !!!