Reklama

Gra planszowa dla dzieci w wieku przedszkolnym, która w naturalny i prosty sposób wprowadza je w tematykę segregacji odpadów.

Dzieci odkrywają różne rodzaje śmieci i uczą się rozpoznawać odpowiednie dla nich pojemniki. Zanieczyszczenie środowiska to motyw przewodni gry Hungry Bins.

Oprócz nauki sortowania śmieci, dzieci bawiąc się, rozwijają umiejętności takie, jak: logiczne myślenie i rozumowanie, rozwiązywanie problemów, pamięć i spostrzegawczość oraz zdolność obserwacji i kategoryzacji.

Aby ułatwić naukę i skojarzenia, zarówno kolory pojemników jak i brzegi kartonowych żetonów, ilustrujących właściwe dla koszy rodzaje odpadów, są w jednolitych kolorach. Zabawne miny wygłodniałych koszy i dbałość o szczegóły sprawia, że gra przyciąga wzrok i jest w stanie zainteresować i zająć dziecko przez długi czas.

Gra stworzona została we współpracy z edukatorami, pedagogami i ekspertami z dziedziny ochrony środowiska.

Grając w Hungry Bins dzieci intuicyjnie uczą się pozytywnych zachowań, które zmniejszają ślad ekologiczny. Zachowania te stają się dobrymi nawykami, a gracze stają się SUPER BOHATERAMI planety.

Gra nie zawiera grama plastiku, jej komponenty nadają się w 100% do recyclingu, użyty karton posiada certyfikat FSC a wykorzystany atrament jest pochodzenia roślinnego. Wyprodukowana od A do Z w Europie. Opakowanie zewnętrzne zabezpieczone jest biodegradowalną folią ze skrobi kukurydzianej.

W październiku 2021 otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie PLAY FOR CHANGE, organizowanym przez Toy Industries of Europe.

Jury doceniło m.in: olbrzymią rolę edukacyjną, wskazało, że gry są doskonałym przykładem tego, co w praktyce oznaczają europejskie wartości takie jak: równość, zrównoważony rozwój, prawo do zabawy i edukacji dla dzieci na całym świecie.

Podkreśliło również pozycję marki Adventerra Games we wprowadzaniu pozytywnych zmian w życiu dzieci, w tym zmian zachowań i nawyków mających realny wpływ na ochronę planety.

Jury wysoko oceniło również twórców gry za spójność misji i strategii firmy Adventerra Games z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju promowanymi przez ONZ w Agendzie 2030.

więcej: https://mamytomy.pl/product-pol-273-Gra-planszowa-memory-dla-dzieci-Segregacja-smieci-Hungry-Bins-Adventerra-Games.html