Któż z nas nie mierzył się kiedyś z koszmarami? To nieprzyjemne uczucie dotyka każdego, niezależnie od wieku. I choć dorośli radzą sobie z nim na co dzień, dzieciom przyda się pomoc – na przykład w postaci pluszowych obrońców, gotowych rozgonić każdy zły sen!

Pluszowych snów! to gra dla najmłodszych, polegająca na umiejętnym wybieraniu żetonów o odpowiednim rozmiarze. W każdej rundzie losujemy z puli nowy koszmar do pokonania (bez obaw, koszmary w grze nie są wcale takie straszne!) i umieszczamy go na środku. Wokół niego rozkładamy pluszowych obrońców, a następnie staramy się oszacować, który z nich będzie w stanie całkowicie zakryć nasz koszmar. Najlepiej, by wybrany przez nas żeton był możliwie jak najmniejszy – wówczas zdobędziemy więcej cennych punktów snów.

Podczas rozgrywek w Pluszowych snów! wykorzystujemy wyobraźnię przestrzenną i rozwijamy umiejetność szacowania wielkości – na początku dziecko może przykładać żetony do siebie, by stopniowo nauczyć się wykonywania całej operacji na odległość. Zabawa wpływa też pozytywnie na emocjonalny rozwój dziecka, oswajając temat koszmatów dzięki motywowi pluszowych obrońców. Instrukcja wspiera nas również w dopasowywaniu gry do poziomu rozwoju naszego dziecka: dostępny jest uproszczony wariant kooperacyjny odpowiedni już dla trzylatków oraz zasady dla starszaków oparte na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”.

https://www.wydawnictworebel.pl/games/pluszowych-snow-5040.html