Gra karciana Dobble od lat zapewnia młodszym i starszym solidny trening refleksu i spostrzegawczości. A gdyby dodać do tego element ruchowy? Dobble XXL łączą wszystkie te cechy i zapraszają do aktywności nie tylko umysłowej, ale też fizycznej! Dzięki gigantycznym “kartom” o średnicy 45 centymetrów, mamy okazję doświadczyć poszukiwania par w zupełnie innej odsłonie.

Dobble XXL to produkt przeznaczony do zabawy plenerowej. Dzięki temu, że “karty” zostały wykonane z wytrzymałego PVC, są odporne zarówno na warunki pogodowe, jak i na przemieszczanie, skakanie po nich i inne formy aktywnego używania. Gra świetnie sprawdzi się zarówno na trawie, jak i na podłodze sali gimnastycznej – wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji większą płaską przestrzeń.

Sama rozgrywka, podobnie jak w klasycznej wersji Dobble, opiera się o poszukiwanie par identycznych symboli. Dowolne dwie karty z talii zawsze łączy dokładnie jeden wspólny symbol, który musimy jak najszybciej wypatrzeć. Jednak Dobble XXL to zupełnie nowe zasady gry – w instrukcji opisanych jest 5 wyjątkowych wariantów indywidualnej i drużynowej zabawy stworzonej w oparciu o ruch. 

więcej: https://www.wydawnictworebel.pl/games/dobble-xxl-5050.html