Reklama

Wyjątkowa zabawa, pobudzająca wyobraźnię! Próbując odwzorować obrazek za pomocą prostych elementów ćwiczymy analizę wzrokową, a wspólne odgadywanie, o którą grafikę chodziło, pozwala jeszcze uczestnikom lepiej się poznać.

Podczas rozgrywek w Obrazki mamy okazję spróbować swoich sił w takiej właśnie kreatywnej zabawie!

Na samym początku wykładamy na stole 16 grafik tak, by tworzyły kwadrat 4x4. Każdy z uczestników w tajemnicy losuje współrzędne jednej z nich. Otrzymuje też własny zestaw kreatywnych narzędzi takich jak karty z symbolami, patyki i kamienie oraz kolorowe kostki. To z ich pomocą będziemy starali się odwzorować należący do nas obrazek. Gracze działają samodzielnie i w swoim tempie, a gdy wszyscy skończą, przystępujemy do odgadywania!

Jej zasady są proste i intuicyjne, a sama rozgrywka doskonale pobudza naszą wyobraźnię. W kolejnych rundach uczestnicy mogą wymieniać się zestawami narzędzi – praca z każdym z nich stanowi zupełnie inne doświadczenie!. Dodatkowo po rundzie odgadywania warto porozmawiać o tym, dlaczego zdecydowaliśmy się pokazać obrazek w ten właśnie sposób; dzięki temu jeszcze lepiej poznamy pozostałych uczestników zabawy.

https://www.wydawnictworebel.pl/games/obrazki-5109.html