Reklama

Rodzice sięgają po coraz śmielsze pomysł organizacji dziecięcych urodzin. Zalewani pięknymi zdjęciami w mediach społecznościowych staramy się bardziej. Sięgamy po coraz ciekawsze pomysły ze świata.

Urodziny przedszkolaka

Najprościej jest latem – tzw. garden party można zorganizować w parku, własnym ogródku, czy na publicznym placu zabaw. Wystarczą goście, tort i mamy gwarancję udanej imprezy. Gorzej, gdy zaczyna się okres jesienno-zimowy. Chłodne i deszczowe dni, nieprzewidywalna pogoda i infekcje utrudniają organizację imprezy. Najmłodsze dzieci o tej porze roku najczęściej świętują w domowym zaciszu. Zapraszamy koleżanki i kolegów z grupy przedszkolnej. Albo ograniczamy się do rodziny. Pieczemy tort. A jeśli chcemy dzieciom uatrakcyjnić czas – sięgamy po pomysły na zabawy dostępne w Internecie. W serwisach społecznościowych tj. Pinterest znajdziemy je np.: pod hasłem do-it-yourself birthday party. Trochę pracy nad przygotowaniem, a potem już tylko możemy obserwować, jak dzieci rywalizują w stworzonych przez nad konkurencjach. Świetnie się przy tym bawiąc.

Jeżeli zależy nam na ciekawym przystrojeniu domu – możliwości mamy nieograniczone. Dekoracje możemy przygotować razem z dziećmi. Tutaj wskazówką mogą być także serie DIY (do-it-yourself). Ale możemy też sięgnąć po pomoc specjalistów. Kilka tygodni temu realizowaliśmy w redakcji sesję z wykorzystaniem instalacji balonowych. Podpytaliśmy współpracującą z nami firmę o trendy w dekoracjach: - Obecnie najmodniejszym elementem dekoracyjnym każdej imprezy jest szeroko rozumiana ścianka balonowa spełniająca różne funkcje. Po pierwsze jest to zazwyczaj główny element dekoracji, spersonalizowany. Najczęściej jest to napis, np.: „urodziny Grzesia”. Stanowi tło dla imprezy, a jednocześnie, co jest chyba obecnie najważniejsze, atrakcyjne tło do zdjęć pamiątkowych. – powiedział Bartosz Dryl, ze Studia Dekoracji Balonowych.

Jak to zrobić? Najlepiej zaskoczyć dziecko taką dekoracją. Możemy na przykład zamówić taką usługę gdy dzieci nie ma w domu. Element zaskoczenia ma tu duże znaczenie. Dekoracje w pomieszczeniach można naszykować dzień wcześniej. Impreza w plenerze to już inna sprawa. Dekoracje plenerowe wykonuje się w tym samym dniu najlepiej na ostatnią chwilę.

Co jest modne? Najczęściej dekoracje dotyczą ulubionych bajek lub kolorów. Jeśli wymarzony przez nas wzór czy kształt balonów jest niedostępny, możemy je zaprojektować.

Jeśli nie mamy w domu warunków, żeby zaprosić dzieci z rodzicami, z pomocą przychodzą klubiki dla dzieci. Przedszkolaki zużyją tu nadmiar cukru podany im w przekąskach. A rodzice unikną sprzątania. Nie unikną natomiast migreny. Te pełne atrakcji miejsca dla dzieci, dorosłym kojarzą się z torturą hałasu i ratowania maluchów – by w emocjach nie powpadały na siebie.

Urodziny nastolatka

Przygotowanie urodzin dla 10-latka czy nastolatka to wyższa szkoła jazdy. Warto tu przyjrzeć się zainteresowaniom dziecka i sięgnąć po usługi dostępne w okolicy. Jednych zachwyci lekcja gotowania (moda, która jest z nami od kilku lat), innych urodziny na torach gokartowych czy paintball (obie opcje do zrealizowania pod dachem). Coraz częściej przygotowujemy wyjazdy – w małych grupach: na camping albo do hotelu. Na rynku jest już sporo firm, które organizują takie wyjazdy z animatorami. Atrakcji do wyboru jest sporo: gry sprawnościowe w terenie, strzelanie z łuku, jazda konna, projektowanie ubrań, czy koncert.

Jeśli nie dysponujemy takim budżetem możemy wrócić do starych i sprawdzonych pomysłów, ale trochę je unowocześnić. Na przykład – zorganizować imprezę z nocowaniem pod naszym dachem. I wzbogacić ją o sesję zdjęciową. Warto wtedy sięgnąć po tzw. ścianki (jak na premierze filmu). Mamy tu do wyboru: ścianki z balonów, cekinów lub płyty z tworzyw i drewna. Impreza kostiumowa to też świetny pomysł na dużo śmiechu – a sezon Halloweenowy, czy karnawałowy tylko temu sprzyja.

Warto usiąść do realizacji takiego przyjęcia z dzieckiem. Wsłuchać się w jego potrzeby i razem stworzyć te wspomnienia. Dobrej zabawy!

Jeśli chcecie sięgnąć po pomoc naszych zaprzyjaźnionych baloniarzy – tutaj jest link: https://www.instagram.com/studiodekoracjibalonowych/

Jeśli chcecie sięgnąć po pomoc naszych zaprzyjaźnionych baloniarzy – tutaj jest link:
https://www.instagram.com/studiodekoracjibalonowych/