Reklama

Będą nie tylko uczyć (liczenia, liter, tekstów piosenek), zachęcą do tańca, aktywności fizycznej, czy nawet nauczą języków obcych. Powoli będą wyrabiały umiejętność koncentracji, skupienia się na zadaniu, będą prezentowały nową wiedzę poprzez grafiki, wyrazy, przykłady, dźwięki czy światła, a pod koniec sprawdzą wiedzę malucha. Dziecko z przyjemnością pokaże, czego się nauczyło, a swoje umiejętności zaprezentuje potem całej rodzinie.

Fanom samochodów i motoryzacji polecam zabawki do samodzielnego składania. Budując taki model z gotowych elementów, możemy dokładniej przyjrzeć się elementom karoserii oraz konstrukcji pojazdu. Można też tworzyć własne kombinacje i dowolnie zmieniać kolor lakieru. Samochód może powstać również z piankowych klocków np. Bakoba. Czasem wyobraźnię dziecka trzeba trochę podkręcić np. proponując auta, które można wystrzelić i spowodować efektywną kraksę.

Każdy rodzić doceni gotowe zestawy kreatywne nawet dla dzieci od 2 roku życia. Mają w środku pomysł i wszystkie elementy potrzebne do zabawy. Do wyboru są najróżniejsze masy plastyczne, pomysły na zabawy klockami, podświetlane tablice do rysowania i odrysowywania, wycinanki, tablice magnetyczne, wyszywanki i wiele innych. Korzystając z nich dzieci mają możliwość odkrycia w sobie nowych zdolności i talentów.

Wybierając zestaw warto zwrócić uwagę na bajery: ciekawe wzory, które nawet małe dziecko może wykonać krok po kroku, estetykę wykonania i innowacyjność.

Każdą zabawkę należy wybrać zgodnie z wiekiem i umiejętnościami dziecka.

Figurki zwierząt i ludzi, to niedoceniana przez rodziców kategoria zabawek. Nie wiedzą jak wiele scenariuszy zabaw kryje się za nimi. Figurki koni z akcesoriami, stajniami i siodłami to domena dziewczynek. Chłopcy będą zakochani w dinozaurach. Dzieci w zabawie uruchomią pokłady kreatywności, wymyślą historie, dialogi nowych opowieści. Przypiszą postaciom osobowość, określą, jak mają się zachowywać i te wszystkie pomysły w wyobraźni zmienią się w scenariusz iście filmowy.

Na klocki można spojrzeć inaczej, gdy dostaniemy garść sugestii, jak tworzyć nowe modele z ulubionych klocków. Gdy wybierzemy drewniane, proste klocki, nagle okaże się, że stabilne konstrukcje pozwolą na zbudowanie wyjątkowych budowli.

I na koniec gry dla jednego gracza, w których poziom trudności rośnie z zadania na zadanie, a dodane do zestawów instrukcje, zawierają na szczęście podpowiedzi. W gry Smart Games mogą już grać nawet 18 miesięczne dzieci, są też warianty dla starszych i dorosłych dzieci, którzy chcą pogimnastykować mózg w tej logicznej dyscyplinie.