Reklama

Klocki edukacyjne SkriKit+ to ponad 270 elementów konstrukcyjnych, które różnią się od tradycyjnych klocków. SkriKit+ rozwija nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia najróżniejszych konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń elementów konstrukcyjnych w praktyce.

Pomysł na stworzenie klocków powstał przy okazji budowy kompleksowego laboratorium edukacyjnego dla szkół podstawowych, bazującego na interdyscyplinarnej metodologii nauczania STEAM. Podczas warsztatów z dziećmi twórcy SkriKit+ zauważyli, że ciężko odciągnąć je od elementów konstrukcyjnych. Tak bardzo przykuły uwagę najmłodszych, że zdecydowali się wprowadzić je do oferty dostępnej dla każdego rodzica.

SkriKit+ to też karty inżynieryjne, wirtualny kreator konstrukcji 3D niewymagający instalacji oraz scenariusz edukacyjny wprowadzający do zabawy z zestawem.

Karty inżynieryjne stanowią nieocenioną pomoc dydaktyczną podczas pracy z elementami konstrukcyjnymi SkriKit. Każda z kart dedykowana jest innemu elementowi zestawu. Dzieci znajdą na nich opisy budowy i przeznaczenia danego elementu, sposobu konstruowania z ich wykorzystaniem, a także QR kod kierujący do interaktywnego materiału przedstawiającego użycie elementu. Karty nie tylko ułatwiają młodym konstruktorom pracę, ale także zwiększają ich zainteresowanie i zaangażowanie. Co więcej, mogą zostać wykorzystane jako podstawa gier edukacyjnych.

Creator to program do projektowania wirtualnych konstrukcji online. Nie wymaga instalacji, a link do niego i wszelkie instrukcje znajdują się w dodanym do zestawu scenariuszu edukacyjnym. Dzięki Creatorowi dzieci mogą projektować wirtualne konstrukcje wybierając do tego klocki, które posiadają w domu lub dodając do nich dodatkowe, wirtualne elementy znajdujące się w Creatorze. Dzięki temu, dziecko może przejść przez pełen proces tworzenia gotowego dzieła, od modelowania online do złożenia gotowej konstrukcji własnymi siłami. Możliwości są nieskończone, tak długo jak pobudzana jest kreatywność!

Scenariusz edukacyjny to zbiór misji zawierających inżynieryjne wyzwania i zagadki, dzięki którym dzieci samodzielnie odkryją poszczególne elementy swojego zestawu SkriKit+. Misje w obrębie scenariuszy tworzą spójną historię, która krok po kroku wprowadza dziecko w tematykę robotyki i projektowania. Wprowadzane w kolejne tematy przez przyjaciół z drużyny STEAM nauczą się także wykorzystywać poznane narzędzia, obserwując ich działanie i tworząc z nich własne konstrukcje. Dołączone do zestawu materiały składają się z trzech misji:

  • Misja 1: “Poznaj przyjaciół z drużyny STEAM” to prezentacja zestawu SkriKit+ oraz zapoznanie dziecka z drużyną STEAM, która poprowadzi je przez serię wyzwań.
  • Misja 2: “Stwórz robotycznego przyjaciela” dziecko krok po kroku poznaje wszystkie elementy, które są niezbędne do budowy pieska.
  • Misja 3: “Pojazdy w robotycznym świecie” pozwoli dziecku przyjrzeć się pozostałym elementom zestawu konstrukcyjnego SkriKit+ podczas konstrukcji wyścigówki.

Twórcy zestawu wciąż tworzą nowe scenariusze edukacyjne.

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5+ i stanowi wspaniałą okazję do budowania więzi rodzica z dzieckiem. Dzieci w wieku 5-8 lat mogą potrzebować wsparcia starszego rangą Konstruktora (pomoc w czytaniu, zalogowaniu do kreatora 3D):). Dzieci w wieku 9-12 mogą samodzielnie pracować ze scenariuszem i pozostałymi elementami.

więcej: https://sklep.skriware.com/kolekcja/edukacyjne-produkty-skriware/klocki-skrikit

Zobacz inne pomysły na prezent: