Reklama

Kalambury bez mówienia, gestów i rysowania? To możliwe dzięki Imago Family. Ta nietypowa gra skojarzeniowa zawiera zestaw przezroczystych kart z rozmaitymi, prostymi symbolami. Naszym zadaniem jest zaprezentowanie wylosowanego hasła pozostałym graczom przy użyciu tych grafik. Możemy je dowolnie łączyć, nakładać na siebie, a nawet poruszać – wszystko po to, by udzielić grupie jak najlepszych wskazówek.

Imago Family to doskonałe narzędzie do ćwiczenia kreatywności. Dzięki temu, że nasze hasło przekazujemy za pomocą prostych, pozornie niezwiązanych ze sobą symboli i sami nadajemy im sens, uruchamiamy nieszablonowe myślenie i szukamy nowych, ciekawych rozwiązań. Ponadto jako kalambury gra wspiera rozwój umiejętności społecznych dziecka. Dopasowując naszą komunikację do innych i próbując odgadywać ich tok myślenia uczymy się przyjmowania innej perspektywy i podążania za nią.

Co ważne, kategorie i hasła zostały tak wybrane, by być zrozumiałe dla najmłodszych. Dodatkowo w każdej kategorii znajdują się hasła oznaczone gwiazdką – są one szczególnie proste. Dzięki temu dziecko już od początku może samo sprawdzić się w roli podpowiadającego.

więcej: https://www.wydawnictworebel.pl/games/imago-family-1421.html