Reklama

Płozy do sanek, hulajnogi z płozami do zjazdów z górki, dmuchane ślizgi do śnieżnych wyścigów, sanki z oparciem – dla najmłodszych czy zwykłe jabłuszka.

Zabawy na śniegu: zestawy do przygotowania sztafety na śniegu; stara, fińska gra Mölkky, trenująca precyzję rzutu i strategię rozgrywki; gra trenująca sprawność tj u Ninja czy przeciąganie liny.

Gadżety na zimę

Zima pełna śniegu to widok, który rozpromienia, każdą małą buzię. Te skrystalizowane kropelki wody spadające z nieba, otulające ziemię białą kołderką to dla dzieci niewyczerpana inspiracja do zabawy. Na hasło: chodźcie, pobawimy się na śniegu – stawią się wszystkie dzieci, od najmłodszych, po te zupełnie dorosłe.

Zabawki do śniegu

Cudowna, śniegowa masa to świetny materiał budulcowy. Można z niej tworzyć, nie tylko bałwany, ale najróżniejsze konstrukcje, takie jak: zamki, mury warowne, fortece, a nawet igloo. Znajdziecie też specjalne foremki do budowania zamków, jednak. Jeśli nie macie ich pod ręką – wystarczą zwykłe: pojemniki plastikowe, dzięki którym uformujemy śnieg nadając mu kształt bloków.

Rzucanie śnieżkami

Najprostsza i najstarsza gra towarzyska, do której wystarczy dobra celność, umiejętność formowania kulek ze śniegu i co najważniejsze zdolność unikania śniegowego ataku. Oczywiście do bitwy na kulki potrzebne będą: nieprzemakalne rękawiczki, ciepła czapka i umiejętność porażką. Do formowani kulek świetnie sprawdzą się dwie ręce, choć chochla do nalewania zupy ułatwi szybkie formowanie amunicji.

Zawody i rywalizacja

Bieganie po śniegu to świetna zabawa, jednak, gdy mamy więcej niż jedno dziecko warto ją zorganizować. Pomogą na w tym gotowe zestawy takie jak:

Odzież na zimę

Dzieci z przyjemnością spędzą na dworze dużo czasu, jeśli będą dobrze ubrane. Tarzanie się na śniegu, szaleńcze biegi, bitwa na śnieżki czy cierpliwe budowanie wymaga szczelnej, wodoodpornej odzieży, która dodatkowo odprowadza wilgoć na zewnątrz. Nowe technologie tkanin powalają teraz na szycie lekkich, nie krepujących ruchów dziecka kombinezonów, bielizny termo aktywnej, rękawiczek chroniących przed przedostawaniem się śniegu pod kurtkę czy kominiarek na głowę. Sprawdzone prze ze mnie marki to: Ducksday , Reima, czasem Tchibo i Decathlon.

Najmłodsi, którzy nie potrafią, lub dopiero uczą się jeszcze chodzić, z przyjemnością wybiorą się z nami na długi, zimowy spacer, gdy wsadzimy je do wózka czy sanek w śpiworku. Możemy wybrać jeden z ocieplanych śpiworków rosnących razem z dzieckiem Zaffiro iGrow wełna – jego górna i dolna (odpinana) część jest wykonana zewnątrz z taniny, która nie przepuszcza wiatru oraz jest wodoodporna. Wewnątrz górnej części znajduje się owcza wełna posiadająca wiele zalet między innymi: jest naturalnym termoregulatorem. Pasuje do wózka, sanek i fotelika samochodowego. Zaffiro Grow Up to śpiworki rosnące razem z dzieckiem, ciepło otulą każdego malucha na spacerze.