Reklama

Zacznijcie od program zajęć – napiszmy go razem z dziećmi. Będzie w nim miejsce na zabawę, czytanie, posiłki i aktywności sportowe. Oczywiście musi się w nim znaleźć miejsce na czas wolny rodziców. Warto zaangażować dzieci w szykownie posiłków, ale także sprzątanie po udanej zabawie.

Aktywności sportowe są bardzo ważne, jednak, gdy mamy tyle obostrzeń związanych z pandemią, o wszechstronny rozwój ruchowy możemy zadbać również w domu.

Motoryka duża:

Poprzez ruch dostarczamy mózgowi wiele informacji i pozwalamy na prawidłowe ich selekcjonowanie. Dodatkowa porcja endorfin poprawi nastój, a dotleniony organizm i porcja dopaminy poprawi koncentrację i całościową wydolność organizmu.

Poniżej kilka najciekawszych propozycji zabaw dla całej rodziny:

Ćwiczenia na utrzymanie równowagi wprawią w ruch wiele mięśni ciała, uczą się utrzymania pionu i prawidłowego koordynowania ruchów. Możemy chodzić po: Kamieniach do skakania ; spróbować przemieszczać się na szczudłach tj. KROCZKI . Możecie też własnoręcznie zbudować trasy z klocków i chodzić po nich w dowolny sposób - Platforma edukacyjna junior z klockami MARIOINEX .

Jeśli do chodzenia zaangażujemy dodatkowo inne zmysły, to Spróbujmy swoich sił w grę - Sensory Memory Sensoryczne dyski – gra pamięciowo dotykowa. Dyski o różnych fakturach, piłki sensoryczne i przepaska na oczy – to zabawa w rozpoznawanie struktur dotykiem dłoni lub stopy.

Celność, koordynację oko-ręka i cierpliwość przetestujecie bawiąc się w podskakiwanie i rzucanie do celu:

  • BS Toys Hop Scotch - Gra w klasy sznurkowe kółeczka do rozłożenia w pokoju lub na trawie.
  • Gra plenerowa W klasy Tactic Kolorowe piankowe płytki i markery. Klasyczna gra dla dzieci. Rzuć znacznikiem na pole i przeskocz przez pola, aby go odzyskać. Idealny zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. 
  • Wiele pomysłów na zabawę w utrzymywanie równowagi, celność i koordynację znajdziecie w zestawie: Tęczowe liny Remi , np: "rzut do celu"; biegi i skoki, " szybko do domu"; zabawy na lokalizację; zabawy na orientację w przestrzeni; ćwiczenia reakcji równoważnych.
  • BS Toys Tarcza kolorowa XL to wspaniała gra zręcznościowa dla dzieci i dorosłych. Zdobądź jak najwięcej punktów rzucając trzy dyski na rozłożoną w pewnej odległości tarczę o średnicy 200 cm.
  • Gra plenerowa Puszki do zbijania . Buduj, celuj i uderzaj! Kto zdobędzie najlepsze wyniki? 

Jak sprytnie zdobyć punkt, jednocześnie go nie tracąc:

Rywalizacja i dobra zabawa

Boisko piłkarskie Remi Football w formie kawałka tkaniny z otworami na bramki i piłka, pozwoli na rozgrywanie meczów w pokoju dziecka czy w salonie.

Worki, łyżki i jaja to Zestaw animacyjny Wyścig w workach  BS Toys dla grupy dzieci . Maluchy spędzą czas na super zabawie, będą ćwiczyć koordynację ruchową oraz bawić się i rywalizować. Skaczą w workach, robią wyścig z jajkiem na łyżce, rzucają do celu. Super zabawa!

Kendama – to popularna w Japonii gra rozwijająca zręczność. Podrzuć i złap kulkę przymocowaną sznurkiem do drewnianego uchwytu w kształcie młotka. Zadanie wydaje się proste, ale złapanie kulki i umieszczenie jej na drewnianym młotku nie jest łatwe! Młotek ma szpic, na który należy złapać kulkę oraz trzy wgłębienia w kształcie miseczek, które mogą służyć do łapania drewnianej kulki. Spróbuj znaleźć sposób, który będzie najbardziej skuteczny i ćwicz swoje umiejętności!

#DoGóryNogami – Gra familijna - podczas rozgrywki gracze rywalizują ze sobą, wykonując z pozoru proste wyzwania, jak np. zapisanie na kartce swojego imienia, wykonanie papierowej piłeczki i rzucenie jej do przeciwnika czy przybicie piątki. Trudność polega na tym, że na oczach mają okulary, przez które całe otoczenie jest odwrócone do góry nogami!