Reklama

Program #smartDzieciaki to nasza odpowiedź na potrzeby dzieci, które chcą wiedzieć i rozumieć więcej. Jest to 12- miesięczny cykl naukowy, skierowany do dzieci wczesnoszkolnych, w wieku 8-13 lat.

 W ramach programu dzieci otrzymują regularnie, co miesiąc zestawy z eksperymentami, które tłumaczą otaczające zjawiska.

Wszystkie eksperymenty zostały opracowane przez zespół polskich naukowców wywodzących się z Państwowej Akademii Nauk. Dobór eksperymentów został przemyślany, tak aby omawiać zjawiska zgodnie ze światowymi standardami STEM, czyli połączenia nauk (scince, technology,  engineering, mathematics).

Łącząc naukę z zabawą w fascynującym świecie eksperymentów dla dzieci, odczarowujemy ją, pokazując to, czego często nie widać gołym okiem i dodając uśmiech do słowa edukacja.

Program #SmartDzieciaki to ekscytująca przygoda wśród fascynujących zagadnień z zakresu fizyki, chemii, biologii czy inżynierii.  Jego funkcją jest nie tylko nauka, ale także mądrze spędzony, wspólny czas z dzieckiem.

Zestawy eksperymentów SmartBee Club posiadają rekomendacje instytucji tj: IFM PAN, Mensa Polska, Fundacja rozwoju talentów, Fundacja Uniwersytetu Dzieci.

Każdy z zestawów wchodzących w skład programu #SmartDzieciaki PREMIUM zawiera co najmniej 3 eksperymenty z pełnym wyposażeniem w komponenty, odczynniki oraz akcesoria ochronne. Każde zagadnienie wsparte jest dużą dawką wiedzy merytorycznej, arkuszami do obserwacji naukowych, quizami, a także eksperymentem w innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości w postaci karty AR i darmową aplikacją SmartBee Club AR oraz hologramem. Przed dostawą zestawów, opiekunowie Młodych Odkrywców otrzymują maile, tzw: „Ściągę do zestawu”. Jest to zapowiedź  nadchodzącego zestawu, z podstawami wiedzy, tak aby dorośli mogli wspierać swoje pociechy w naukowych odkryciach.

Zawarcie technologii rozszerzonej rzeczywistości AR (ang. Augmented Reality), czyni program #SmartDzieciaki PREMIUM innowacyjnym - łączącym analogowe eksperymentowanie nowoczesną technologią - jedynym takim rozwiązaniem dostępnym na świecie.  Wszyscy uczestnicy programu #SmartDzieciaki PREMIUM otrzymują dostęp do darmowej aplikacji oraz tematyczne karty AR dostarczane w każdym zestawie. Dzięki czemu pokazujemy zjawiska w zbliżeniu niewidocznym gołym okiem. Pozwala to na spektakularną, nieomal namacalną edukację, oddziałującą na wszystkie zmysły, które uczestniczą w procesie uczenia się.

Jak działają karty AR: https://youtu.be/r0Dl40OQMJs

Zagadnienia omawiane podczas programu #SmartDzieciaki PREMIUM:

 1. Królestwo kolorów
 2. Magneto
 3. Elektro
 4. Wyrzutnie
 5. Przestworza
 6. Superwzrok
 7. Niewidzialność
 8. Moc ognia
 9. Elektrostatyka
 10. Genetyka
 11. Mechanika
 12. Energia słoneczna

Wytrwałość Młodych Odkrywców jest nagradzana w czasie trwania programu poprzez system Odznak Supermocy, które z czasem zostają wymienione na nagrody. Absolwenci programu #SmartDzieciaki otrzymują od Dyplom Naukowych Supermocy.

Program #SmartDzieciki został rozszerzony o opcję regularnych spotkań online z naukowcami. #SmartCamp to możliwość eksperymentowania pod okiem polskich naukowców związanych z Polską Akademią Nauk. Dzieci w ramach programu przez 12 tygodni eksperymentują z naukowcami podczas cotygodniowych spotkań online. Poza zajęciami komunikacja  prowadzona jest także za pośrednictwem platformy e-learningowej. W zamkniętej przestrzeni platformy umieszczane są materiały dodatkowe, quizy oraz zadania projektowe. Uczestnictwo w #SmartCamp daje unikatową możliwość zadawania swobodnych pytań naukowcom i otrzymania pełnej, merytorycznej odpowiedzi! Grupy liczą do 15 uczestników, dzięki czemu dzieci mają możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach z wielu zakątków Polski.

Dla dzieci które mają napięty grafik wprowadzona została okrojona wersja Programu #SmartDzieciaki – BASIC. Zestawy w wersji BASIC zawierają jeden eksperyment. Jest to dobry pomysł na rozpoczęcie  przygody ze SmartBee Club.


OTRZYMANE NAGRODY DLA PRODUKTÓW SMARTBEE CLUB:
„Zabawka roku 2019” – w kategorii Zastawy kreatywne dla zestawu Premium Zmiennokształtność
„Świat Przyjazny dziecku ” KOPD – wyróżnienie w kategorii Edukacja zestaw: Królestwo kolorów
„Kid’s awards” - laureat w kategorii: Artykuły szkolne i kreatywne roku 2019
„Kid’s awards” - laureat w kategorii: Sklep e-commerce roku 2019
III edycja Plebiscytu Influencer’s Top 2020 – Zestawy kreatywne (zestaw: Królestwo kolorów)

Link do filmu – „Jak działają karty AR?”:

https://youtu.be/r0Dl40OQMJs

Link do przykładowej ciekawostki wideo:

https://youtu.be/SnBGuq0SS7E

https://smartbee.club/produkt/mini-beebox-pozeracz-magnesow/