Reklama

Gracze obstawiają wyniki wyścigu pięciu wielbłądów, starając się ocenić, który z nich zajmie pierwsze miejsce w biegu dookoła piramidy. Im szybciej wytypujesz zwycięzcę tym więcej możesz wygrać – oczywiście, jeśli Twój kandydat zwycięży.

Wielbłądy nie grają jednak czysto – bardzo często jeden z nich wskakuje na plecy drugiego i w ten sposób pokonuje cenny dystans.

Kto kiedy rozpocznie bieg? Wszystko zależy od kości znajdujących się w piramidzie, która dzięki sprytnemu mechanizmowi pozwala jedną z nich wylosować.

Nowa edycja tej gry charakteryzuje się odświeżonymi grafikami, planszą 3D, odmienionym modelem piramidy, oraz zupełnie nowymi trybami rozgrywki (pojawiają się m.in. szalone wielbłądy biegnące "pod prąd" wyścigu).

Jak grać?

Gra podzielona jest na etapy. Etap składa się z kilku-kilkunastu tur i kończy się, gdy z piramidy zostaną wyrzucone wszystkie kości. Po każdym z etapów następuje rozstrzyganie zakładów, gracze zarabiają lub tracą posiadane funty egipskie.

Tura gracza to zaledwie 1 prosta akcja z czterech do wyboru:

  • Korzystając z mechanizmu piramidy rzuć kostką i przesuń wielbłąda w kolorze wskazanym przez kość. Pamiętaj, że wielbłąd zabiera ze sobą wszystkich “pasażerów na gapę”, którzy wcześniej wskoczyli mu na garb. Uwaga: kostka danego wielbłąda wróci do piramidy dopiero po wyrzuceniu wszystkich pozostałych w niej kości!
  • Obstaw, który wielbłąd będzie na prowadzeniu w wyścigu, w momencie, gdy w piramidzie skończą się kostki (czyli na końcu etapu).
  • Połóż na planszy kafelek terenu, dzięki któremu będziesz miał możliwość wpłynąć na rezultat wyścigu.
  • Obstaw, który z wielbłądów wygra cały wyścig lub który będzie ostatni.

Gra kończy się, gdy któryś z wielbłądów przekroczy linię mety. Po ostatecznym punktowaniu zwycięża najbogatszy z graczy.

 

Dla kogo?

Przebiegłe wielbłądy to świetna gra:

  • zarówno dla graczy zaawansowanych, jak i typowo niedzielnych;
  • dla całych rodzin;
  • dla osób poszukujących gry, od której mogliby rozpocząć przygodę z planszówkami;
  • dla dużych grających grup;

 

Więcej o grze: https://www.lucrumgames.pl/gry/camel-up-2-0/

Gdzie kupić

Ceneo od: 130