Reklama

SCOTTIE GO! ADVENTURES: LABIRYNT
Nauka programowania od najmłodszych lat zyskuje w dzisiejszym świecie coraz większą wagę. Kształtuje ona bowiem w dzieciach świadomą i wnikliwą postawę wobec wszechobecnej technologii. Dzięki Scottie Go! Adventures: Labirynt każde dziecko (a także i dorosły), bez względu na doświadczenie informatyczne, może rozpocząć przygodę z programowaniem w domu, podczas wciągającej zabawy. Gra stanowi innowacyjne połączenie świata realnego i cyfrowego, łącząc tradycyjne kartonowe klocki (pasujące do siebie jak puzzle), służące do układania programów, z atrakcyjną aplikacją mobilną - Scottie Go! Adventures - zawierającą cyfrowe plansze z kolejnymi zadaniami dla Scottiego.

KIM JEST SCOTTIE?
Misją gracza jest pomoc przyjaznemu kosmicie Scottiemu, który podczas jednej z kosmicznych podróży stracił zapas paliwa. Ląduje więc na nieznanej asteroidzie, aby zebrać kryształy, które zasilą jego statek. Gracz układa programy (rozwiązania) za pomocą kartonowych klocków, które Scottie wykonuje w aplikacji. Następnie skanuje je poprzez aplikację Scottie Go! Adventures z wykorzystaniem urządzenia wyposażonego w kamerę (np. tablet lub smartfon). Dzieci natychmiast po zeskanowaniu programu mogą obserwować Scottiego wykonującego polecenia na ekranie urządzenia. W ten sposób rozwiązują i przeprowadzają przyjaznego kosmitę przez kolejne zadania, prowadzące do celu - stacji ładowania pojazdu kosmicznego.
Jeżeli ułożony program jest poprawny, gracz otrzymuje odpowiednią liczbę gwiazdek i może przejść do kolejnego zadania. Aplikacja ocenia przede wszystkim optymalizację, czyli efektywność ułożonego programu (doceniając przy tym skracanie sekwencji poprzez np. używanie pętli).
Zadania w aplikacji Scottie Go! Adventures mają postać łamigłówek oraz zagadek logicznych o rosnącym poziomie trudności. Dzieci analizują zadanie oraz różne warianty jego rozwiązania, a następnie wykorzystują wyobraźnię i intuicję, aby ułożyć program. Gra jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży od 6 roku życia, a grać można samodzielnie lub w grupie 2-3 osób.

NOWOCZEŚNIE I KREATYWNIE
Scottie Go! Labirynt zawiera aż 52 zagadki logiczne i łamigłówki, które pozwalają graczowi rozwinąć analityczne i abstrakcyjne myślenie oraz intuicję algorytmiczną. Starannie zaprojektowane środowisko gry i logiczny charakter zadań wciągają w układanie kolejnych programów zarówno dzieci, jak i rodziców. Podczas gry dziecko nabiera wprawy między innymi w układaniu algorytmów, składaniu liczb z cyfr oraz w dodawaniu i odejmowaniu! Dodatkowo zapozna się z takimi pojęciami programistycznymi, jak parametr, pętla lub pętla zagnieżdżona.
Skuteczność nauki programowania z grami z serii Scottie Go! została potwierdzona tysiącami wdrożeń w szkołach w Polsce i na świecie! Rozwiązanie to zostało również przetestowane i poparte doświadczeniami Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
• 57 kartonowych klocków do układania programów
• Instrukcja
• Kod licencyjny – dający możliwość korzystania z aplikacji na dwóch urządzeniach mobilnych

*Pudełko NIE zawiera tabletu.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
MINIMALNE WYMAGANIA DLA SYSTEMU ANDROID:
System w wersji 4.1.2 lub nowszej, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera 2 Mpix
MINIMALNE WYMAGANIA DLA SYSTEMU iOS:
System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5s lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy.

Więcej o produkcie: https://scottiego.com/pl/home-adventures-labyrinth/about-the-game/