Reklama

mTiny od Makeblock to zestaw skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Ten sympatyczny robot zmienia naukę kodowania w zabawę oraz pomaga ćwiczyć logiczne myślenie, rozwija umiejętności rozwiązywania problemów, uczy dzieci rozpoznawania oraz wyrażania uczuć. Co ważne, kodowanie robota odbywa się za pomocą długopisu-kontrolera, bez użycia tabletu czy smartfona.

Zestaw mTiny składa się z robota mTiny, który może przybrać różne postacie np. psa lub kurczaka, specjalnego długopisu-kontrolera, kart kodowych oraz puzzli do tworzenia interaktywnych tras, po których porusza się robot. W zestawie znajduje się też książeczka z zadaniami oraz akcesoria do dekoracji programowalnego przyjaciela.

Planowanie zadań, które ma wykonać robot odbywa się na zasadzie "dotknij i koduj" przy użyciu długopisu-kontrolera. Dziecko układa specjalne karty kodu, zawarte w zestawie według ustalonej przez siebie kolejności, a następnie dotyka karty dedykowanym długopisem-kontrolerem. Przekazuje w ten sposób robotowi instrukcje, jakie polecenie ma wykonać. mTiny na bieżąco podąża za wyznaczanymi zadaniami.

http://www.makeblock.com/mtiny