Reklama

Wisząca kołysko-huśtawka QALMA jest produktem wielofunkcyjnym. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji zapewnia dziecku idealne warunki do rozwoju, zabawy i odpoczynku.
Wyróżnić można trzy etapy użytkowania: kołyska, huśtawka i leżaczek. QALMA przekształca się i dopasowuje do potrzeb dziecka, rosnąc razem z nim. Została zaprojektowana tak, aby dziecko mogło korzystać z niej jak najdłużej. Wyjątkowy ergonomiczny kształt zapewnia prawidłowe podparcie główki i kręgosłupa. Materiałowe siedzisko, otula i dopasowuje się do ciała dziecka, odpowiednio rozkładając jego masę.
Ponieważ kołysanie stymuluje rozwój dziecka już od pierwszych chwil życia płodowego, ten sam kołyszący ruch jest ważny po urodzeniu. W kołysko-huśtawce QALMA możliwe jest naśladowanie naturalnego ruchu, jaki dziecko odczuwa w brzuchu mamy. Rytmiczne i delikatne kołysanie uspokaja i relaksuje. Huśtanie zaś pobudza mózg do aktywności, stymuluje rozwój układu przedsionkowego oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną dziecka. Wpływa również na wzmocnienie mięśni całego ciała, wspomaga procesy koncentracji uwagi i uczenia się. Dzięki temu QALMA wpływa pozytywnie na rozwój dziecka od niemowlaka do przedszkolaka.
Naturalne surowce i velvetowe tkaniny, zostały dobrane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki. QALMA jest wykonana wyłącznie z certyfikowanych i bezpiecznych materiałów, drewniany stelaż ma zaokrąglone krawędzie a liny są w 100% z bawełny. Poszycie można prać w pralce, dzięki czemu huśtawka jest łatwa do utrzymania w czystości. Ozdobne chwosty nadają huśtawce niepowtarzalny wygląd, a możliwości ich demontażu daje to pewność, że nie zostaną zniszczone przy konieczności wyprania huśtawki.
QALMA to odpowiedź na często zaniedbany zmysł estetyczny najmłodszych użytkowników, który powinien być kształtowany od samego początku. Jest wykonana z eleganckiej, delikatnej i miłej w dotyku tkaniny VELVET ULTRA SOFT. Dzięki połączeniu velvetu pikowanego i gładkiego, nietypowemu kształtowi QALMY i ozdobnym chwostom powstał produkt o atrakcyjnym wzornictwie.
Innowacyjność QALMY polega na stworzeniu produktu użytkowego o wysokiej funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. Jako nasz autorskim projekt, jest chroniony w Urzędzie Patentowym (wzór przemysłowy chroniony).
Przeznaczona jest do używania w funkcji kołyski dla dzieci w wieku od ok. 2 miesiąca. Gdy dziecko nauczy się samodzielnie siedzieć, wystarczy zmienić kąt nachylenia i zamontować panel zabezpieczający. Wówczas produkt przekształca się w wygodną huśtawkę (dla dzieci do wieku ok. 3 lat). Po zdemontowaniu panelu zabezpieczającego, jako leżaczek-hamak, może służyć do zabawy i relaksu aż do osiągnięcia przez dziecko wagi 25 kg.

http://qactus.pl/pl/c/KOLYSKO-HUSTAWKA/37