Reklama

Spółka SmartBee Club sp. z o.o. powstała w pierwszym kwartale 2019 roku. Od samego początku ideą założycielek spółki było wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu edukacyjnego, który będzie świetną zabawą z odpowiednią dawką wiedzy wspomaganej nowoczesnymi technologami.

SmartBee Club w zakresie swojej oferty proponuje dwa rozwiązania. Pierwsze, to ciągła edukacja subskrypcyjna (zestawy eksperymentów wysyłane raz w miesiącu do domu), druga zaś to produkty jednorazowe – prezentowe, świetnie sprawdzające się na różnego rodzaju okazje takie jak urodziny, zakończenie roku szkolnego, czy prezent na Boże Narodzenie. Te produkty także mają swoje dwie odsłony: wersję premium, która zawiera nie mniej niż pięć eksperymentów oraz wersję mini, czyli Mini BeeBox zawierający jeden główny eksperyment do wykonania.
W ramach konkursu, chcielibyśmy zaprezentować produkt z linii BeeBox Premium o nazwie Zmiennokształtność.

Zmiennokształtność to zestaw zawierający eksperymenty z zakresu nauk ścisłych, które wyjaśniają ekstremalne metamorfozy w świecie nauki. Zestaw naukowy, przeznaczony dla dzieci wczesnoszkolnych, jest dodatkowo wzbogacony technologią rozszerzonej rzeczywistości – AR. W ramach czterech zagadnień dziecko poznaje stany skupienia, uczy się czym jest napięcie powierzchniowe i gdzie występuje, samodzielnie tworzy ciecz nienewtonowską, odkrywa właściwości hydrofobowe, a także dowiaduje się o istnieniu metalu, który jest używany w medycynie, a także przy konstruowaniu silników cieplnych. Wszystkie instrukcje wykonania doświadczeń są dostępne w formie papierowej oraz na stronie internetowej w strefie klubowicza. , gdzie dodatkowo można obejrzeć filmy video wyjaśniające i wprowadzające w doświadczenia.
Przez eksperymenty przeprowadza użytkownika mądra pszczoła Beezy oraz jej adeptka Fizzy, które pomagają dziecku odkrywać meandry nauk ścisłych, także w wersji animowanej. Wszystkie doświadczenia zostały wzbogacone o ciekawostki, które pokazują, gdzie w otaczającym nas świecie wykorzystuje się te konkretne rozwiązania. Przykładowo dowiadujemy się, że ciecz nienewtonowską naukowcy zastosowali w odzieży ochronnej dla motocyklistów i ochraniaczach dla sportowców. Dodatkowo zestaw jest uzupełniony kartą kolekcjonerską, w której został ukryty marker do rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki dedykowanej, bezpłatnej, aplikacji na smartfony - SmartBee Club AR dostępnej bezpłatnie w App Store oraz Google Play - możliwe jest przyjrzenie się z bliska strukturze niewidocznej gołym okiem, tj. można zobaczyć jak wygląda cząsteczka lodu, z jakich elementów się składa a dodatkowo można się dowiedzieć dlaczego ulubioną cyfrą śniegu jest 6.

Idea eksperymentów prezentowana przez SmartBee Club zaspokaja dwie potrzeby. Pierwszą jest upowszechnienie dostępu do dobrze zaprojektowanych naukowych materiałów edukacyjnych dla dzieci, a w szczególności dla dziewczynek. Ponieważ, nadal, niewiele kobiet wybiera karierę zawodową związaną z naukami ścisłymi. Zaledwie 23% doktorów habilitowanych i 10% profesorów w obszarze nauk technicznych i ścisłych to kobiety.

Po drugie – SmartBee Club to odpowiedź na trend rozwoju technologii informatycznych, a w szczególności AI, sztucznej inteligencji. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat zniknie przeszło 80% zawodów, które znamy dzisiaj, ponieważ sztuczna inteligencja będzie wykonywała te prace bardziej efektywnie, bezbłędnie oraz obiektywnie. Ludzie będą musieli zmienić zestaw swoich umiejętności oraz kwalifikacji. Już dziś musimy wzbudzać wśród najmłodszych kreatywność i umiejętności myślenia nieszablonowego, aby stali się „odkrywcami nowych problemów oraz zagadnień”. W SmartBee Club chcemy tworzyć „Kreatorów jutra”.


Idee prezentowana w zestawach edukacyjnych SmartBee Club uzyskała rekomendacje Mensa Polska oraz IFM Polskiej Akademii Nauk. Rozwiązanie jest również polecane przez Fundację Rozwoju Talentów współpracującą z wybitnie uzdolnionymi dziećmi w Polsce. Wszystkie eksperymenty zostały zaprojektowane i przygotowane przez doktorów nauk ścisłych.

W zakresie jakości i bezpieczeństwa, nie idziemy na żadne kompromisy. Wszystkie produkty spełniają wszelkie normy prawne zarówno polskiego, jak i unijnego ustawodawcy. Zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie odczynników i ich składy. Każdy element posiada własną kartę charakterystyki weryfikowaną z najwyższą starannością. Ponadto, do każdego pudełka dodajemy ochronne rękawice, okulary, a także ceratę.
Stawiamy na jakość i najlepsze produkty. Aż 95% naszych komponentów pochodzi z Polski. Bardzo ważne dla nas jest także, aby wszelkie substancje były prawidłowo zabezpieczone, dlatego opakowania wielokrotnie są poddawane próbom wytrzymałościowym.
Pamiętamy też o ekologii, dlatego w naszych zestawach znajdują się informację, jak należy postąpić z poszczególnymi odpadami.

Więcej informacji na temat zestawu zmiennokształtność i eksperymentów w nim zawartych znajduję się na stronie https://smartbee.club/zestaw/zmiennoksztaltnosc/
Unboxing zaprezentowany jest w poniższym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=fAeFIPWbKJ0 
Idea, która stoi za eksperymentami SmartBee Club została zaprezentowana w poniższym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=T0GxVu3Ttl0 

Zobacz inne pomysły na prezent: