Reklama

Drewniana deska do balansowania jest wykorzystywana do pracy z dziećmi, ze względu na fantastyczne korzyści rozwojowe oraz nieskończone możliwości wolnej i kreatywnej zabawy. Zyskała dużą popularność wśród osób inspirujących się pedagogika Marii Montessori i waldorfską.
Niewielki rozmiar oraz niezliczone warianty zastosowania w zabawie czynią ją miniaturowym placem zabaw- może być zjeżdżalnią, tunelem, łodzią, bujakiem, biegunem do balansowania czy mostem.
Zabawa z deską GAKKER:
- stymuluje system przedsionkowy, który ma ogromne znaczenie dla ogólnego
rozwoju i uczenia się;
- wspiera rozwój zmysłu priopriocepcji - niezwykle istotnego zmysłu orientacji ułożenia części własnego ciała i czucia głębokiego;
- wspiera mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę;
- rozwija zmysł równowagi.

W odpowiedzi na obawy rodziców o ryzyko przycięcia palców zaprojektowaliśmy oryginalne rozwiązanie, wcięcie na wypukłej stronie deski, dzięki któremu Gakker Graded zachowuje wszelkie cechy i korzyści klasycznej deski do balansowania, i jednocześnie minimalizuje prawdopodobieństwo bolesnego przycięcia palców.
Nasze deski wykonujemy z najwyższej jakości drewna bukowego pochodzącego z terenów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną, a sklejka spełnia rygorystyczne standardy klasy higieniczności E1 . Do impregnacji używamy olejów bezpiecznych dla dzieci i spełniających normę PN-EN 71-3.

Zabawka z długą historią
Pierwsze deski balansujące o łukowym kształcie powstały już w drugiej połowie ubiegłego wieku. Swoich entuzjastów zyskały w Stanach Zjednoczonych, gdzie były wytwarzane przez kilku małych rzemieślników, głównie na potrzeby lokalnej społeczności. Twórcy i rodzice byli zaskoczeni na ile sposobów dzieci potrafią bawić się tak prostą zabawką. Ograniczone myślenie dorosłych zakładało, że jest to zabawka jedynie do balansowania, na której powinno się stać z szeroko rozstawionymi nogami i bujać się w jedną i druga stronę. Dzieci jednak szybko pokazały, że krzywa deska to coś więcej ...
Rodzice docenili korzyści rozwojowe jakie daje zabawa z deską balansującą, a dzieci nie ustawały w odrywaniu jej kolejnych wariantów zastosowania. Tym sposobem drewniana deska zyskiwała coraz większą popularność w różnych zakątkach świata

Najmniejszy plac zabaw na świecie
Niewielki rozmiar oraz niezliczone warianty zastosowania w zabawie czynią deskę miniaturowym placem zabaw- może być zjeżdżalnią, tunelem, łodzią, bujakiem, biegunem do balansowania czy mostem. Jedyne co ją ogranicza to nasza wyobraźnia. Tworzy warunki do trenowania motoryki dużej w domu, jest też świetnym akcesorium do ćwiczeń dla dorosłych.
Zabawa z deską:
- stymuluje system przedsionkowy, który ma ogromne znaczenie dla ogólnego rozwoju i uczenia się;
- wspiera rozwój zmysłu priopriocepcji - niezwykle istotnego zmysłu orientacji ułożenia części własnego ciała i czucia głębokiego;
- wspiera mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę;
- rozwija zmysł równowagi.

Bezpieczeństwo
Zauważyliśmy, że rodzicom, którzy po raz pierwszy widzą wygiętą deskę do balansowania towarzyszy niepokój o przycięcie palców. Nasi synowie sami doświadczyli bolesnego przygniecenia małych paluszków. To zainspirowało nas do zaprojektowania oryginalnego rozwiązania- wcięcia na wypukłej stronie deski, dzięki któremu GAKKER w wersji Graded zachowuje wszelkie cechy i korzyści klasycznej deski balansującej i jednocześnie minimalizuje prawdopodobieństwo bolesnego przycięcia palców. Kolejna obawa rodziców dotyczyła bezpieczeństwa... ich podłóg. Najprostszym rozwiązaniem wydałoby się podklejenie wypukłej strony miękkim materiałem, jednak takie rozwiązanie pozbawiłoby deskę jednego z najfajniejszych zastosowań jakim jest zjeżdżalnia, poza tym po przewróceniu deski na drugą stronę lub na bok i tak doszłoby do kontaktu deska- podłoga. Nasze doświadczenie jest takie, że strach ma wielkie oczy i deska wcale nie jest większym zagrożeniem dla podłóg niż inne zabawki. Dajemy jednak wybór rodzicom i chcemy, aby sami zdecydowali, czy potrzebują takiej ochrony czy nie- dlatego mogą oni zakupić u nas wycięty na wymiar arkusz filcu do samodzielnego podklejenia deski w razie potrzeby. Tylko jak tu przekonać dziecko, że nie będzie miało zjeżdżalni ;)

Tworzone w Polsce w zgodzie z naturą
GAKKER to marka stworzona przez małą rodzinną firmę, a same deski powstają od początku do końca w Polsce. Są tworzone z drewna bukowego pochodzącego z terenów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną, sklejka spełnia rygorystyczne standardy klasy higieniczności E1. Do wykańczania używany preparatów na bazie naturalnych olejów z pigmentami mineralnymi spełniających normę PN-EN 71-3 (bezpieczeństwo zabawek). Olejowanie zapewnia zachowanie naturalnego wyglądu drewna i jego faktury. Nie używamy lakierów, aby deski nie były zbyt śliskie, i aby uniknąć "plastikowego" efektu wykończenia.

 

 

 

http://gakker.pl