Reklama

Zestawy klocków służą do budowania robotów, maszyn i pojazdów, które potem można zaprogramować. Stworzone dzieła mają nie tylko różne kształty, ale także funkcje i możliwości przemieszczania się. Roboty JIMU potrafią poruszać się po wyznaczonej trasie, omijać przeszkody, a także wykrywać i przenosić przedmioty. Zdarza się też, że grają w piłkę.
Procesowi budowy towarzyszy animowana instrukcja, w której w 3D możemy obejrzeć model w trakcie tworzenia - na każdym etapie i z każdej strony. Wszystko to możliwe jest z poziomu aplikacji dostępnej na telefon, tablet i komputer. Ta sama aplikacja pozwala także na sterowanie robotem i programowanie go w języku Blockly (Scratch).
Dostępne są 3 metody nauki programowania w zależności od wieku i stopnia zaawansowania dziecka – programowanie poprzez tworzenie tzw. makr ruchów, gdzie przez aplikację określamy, jak powinien zachować się dany silniczek. Drugą metodą jest nauczenie robota ruchów – ręcznie poruszając silniczkami. Robot nagra te ruchy i odtworzy w tej samej kolejności. Ostatnią z metod programowania jest przygotowanie komend w języku Scratch. 
Każdy zestaw zawiera jednostkę główną - mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem, serwomotory, czyli obrotowe silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota oraz setki klocków do budowy. Można zbudować kilka sugerowanych przez producenta modeli oraz realizować własne, kreatywne wizje. 
Przykładowy zestaw: Jimu Trackbot, zestaw dla początkujących. Sugerowana cena 549 PLN
Zestaw wzorowany na prawdziwych maszynach budowlanych, pozwala na budowę spychacza, podnośnika oraz realizację własnych pomysłów. Jest on pierwszym JIMU, którego baterię ładuję się za pomocą portu miniUSB!
Zestaw jest przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia.

 

www.jimurobot.pl

 

Zobacz inne pomysły na prezent: