Reklama


Seria zabawek do piasku i wody marki Quut udowadnia, że zabawki do piasku mogą być nie tylko ładne, świetne jakościowo, ale również innowacyjne, wielofunkcyjne, a ich życie nie skończy się na jednym letnim sezonie…
Belgijska marka Quut została stworzona przez zespół agencji projektowej Pars Pro Toto, działającej na rynku innowacji od ponad 20 lat (m. in. dla takich marek jak Samsonite czy Volvo). Nic zatem dziwnego, że zabawki te od początku istnienia otrzymują liczne nagrody za odkrywcze, inteligentne rozwiązania i design. Ideą marki było oferowanie produktów, które w rodzicach budzą najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, w dzieciach – kreatywność, a u każdego z nich – radość ze wspólnie spędzonego czasu. Twórcy marki sami są rodzicami. To przede wszystkim z myślą o nich tworzą zabawki, które angażują, w tym emocjonalnie, są wielofunkcyjne oraz oferują szerokie możliwości zastosowań i to przez cały rok! Sprawdzą się bowiem nie tylko do zabaw w piasku, ale także w wodzie, śniegu, ogrodzie, a nawet w wannie. Oryginalne wzornictwo, przyciągające wzrok niebanalnym designem i piękne kolory idą w parze z trwałością, ergonomią (są łatwe do przechowywania i transportu) oraz eko-odpowiedzialnością. Wszystkie produkty Quut są wolne od BPA, ftalanów i lateksu, i co ważne – podlegają recyclingowi.
W skład serii wchodzą m.in.:
- łopata z sitkiem Scoppi - duża, a przy tym poręczna, lekka i łatwa do utrzymania przez dziecko. Do jej używania dzieci mogą wykorzystywać zarówno obie ręce, jak i nogi, w podobny sposób, jak robią to dorośli np. z szuflą. Na wyposażeniu łopatki znajduje się również spore, prostokątne sitko w kontrastowym kolorze, które można odczepić do zabawy lub przyczepić (na „klik”) dla wygodniejszego przechowywania i przenoszenia zestawu. 
- wielofunkcyjna łopatka Triplet - poręczna, lekka i łatwa do utrzymania przez dziecko. To prawdziwie wszechstronne narzędzie 4 w 1: może być łopatką, grabkami, sitkiem i lejkiem do wody. Można także przenosić na niej np. muszelki lub wykorzystywać w każdy, dowolny sposób, jaki podpowie dziecku wyobraźnia. 
- zestaw 3 foremek do piasku Wieża Alto - zainspirowany został profesjonalnymi narzędziami do budowania z piasku. Koniec z noszeniem na plażę kilku wiaderek, klepaniem i obracaniem – te foremki wystarczy ustawić jedna na drugą, napełnić po brzegi, i wieża gotowa! Przy ich użyciu zbudować można zresztą nie tylko kilkupoziomowe budowle, ale wszystko, co podpowie dziecku wyobraźnia. 
- zestaw łopatka + grabki Raki - składa się z 2 poręcznych, lekkich i łatwych do utrzymania przez dziecko narzędzi. Łopatka może pełnić też rolę lejka do wody. Zabawkami można się bawić osobno lub złożyć je w jedną całość (na „klik”) dla wygodniejszego przechowywania i przenoszenia zestawu.
- zestaw wielofunkcyjnych łopatek Cuppi - składa się z 2 poręcznych, lekkich i łatwych do utrzymania przez dziecko łopatek w kształcie odwróconych stożków. To prawdziwie wszechstronne narzędzia 4 w 1: mogą pełnić nie tylko rolę łopatek, ale też sitek, lejków do wody i chwytaków do miękkiej, gumowej piłki, która znajduje się w komplecie. Można kopać nimi tunele, po których będzie się toczyć piłka, przenosić w nich kamyki lub muszelki czy wykorzystywać w każdy, dowolny sposób, jaki podpowie dziecku wyobraźnia. Zabawkami można się bawić osobno lub złożyć je w jedną całość (na „klik”) dla wygodniejszego przechowywania i przenoszenia zestawu. 
- konewka Cana – o pojemności 0,5 lub 1 litra, poręczna, lekka i łatwa do utrzymania przez dziecko. To wyjątkowo sprytne wielofunkcyjne naczynie. Ma zaokrąglony kształt, gumowe wykończenie z dziubkiem po jednej stronie i drobne sitko do robienia prysznica po drugiej. Jest stabilna i wygodna w użytkowaniu. Sprawdza się w domu, ogrodzie, podczas zabaw nad wodą oraz w wannie.

http://www.quuttoys.com/index.html