Reklama

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w niezwykłej książce TempleGrandin – „Rozwiń swoją wyobraźnię”. Więcej: dzięki niej będziecie mogli – wraz ze swoimi dziećmi – poczuć się jak prawdziwi wynalazcy, nauczycie się bowiem, jak skonstruować między innymi kalejdoskop i szczudła. Ta książka to mnóstwo frajdy i wspólnej kreatywnej zabawy. 

TempleGrandinjest światowej sławy naukowczynią i wynalazczynią. Jako wysokofunkcjonująca osoba z autyzmemza jedną ze swoich misji uważarozpowszechnianie wiedzy o tym zaburzeniu.Prowadzi wykłady dla rodziców i nauczycieli o swoich doświadczeniach z autyzmem,tłumacząc, jak ludzie z tego spektrum postrzegają świat. Jej artykuły, wywiady i komentarze pojawiają się w wielu mediach, m.in. w magazynach „New York Times”, „People” czy na antenie stacjiNPR. Magazyn „Time” umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osóbroku 2010, a wyprodukowany przez HBO film o jej życiu z ClaireDanes w roli głównej otrzymał siedem nagród Emmy.

 

 

 

Książka „Rozwiń swoją wyobraźnię” to pozycjaniezwykła pod wieloma względami, i to nie tylko z powodu wyjątkowej autorki oraz jej oryginalnego spojrzenia.W swojej książceTempleGrandinz perspektywy wynalazcy pokazuje, jak rodzą się pomysły i co stoi u podstaw innowacji. Prezentując25 projektów i eksperymentów do wykonania przez dzieci udowadnia, że nie ma lepszego sposobu na zdobycie wiedzy niż zastosowanie jej w praktyce. Autorka podkreśla, że dla osiągnięcia celu najważniejszesą pomysł, cierpliwość oraz ciężka praca, a wytrwałe próby w dążeniu do realizacji własnych innowacyjnych pomysłów to najcenniejsze lekcje kreatywności.

Książka TempleGrandinz pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców.Jako osoba ze spektrum autyzmu autorka w swoich badaniach sporo miejsca poświęca myśleniu obrazami –typowym dla osób z zaburzeniami autystycznymi. Jest to cenna perspektywa w pracy nad wszelkiego rodzaju mechanizmami i systemami, bardzo przydatna również w codziennym życiu.Autorka przekonuje, że niekiedy rozwiązanie pozornie trudnego problemu czai się tuż za rogiem – wystarczy odrobina kreatywności.

TempleGrandinsporo miejsca poświęciła wynalazcom –kim byli, jak tworzyli i modyfikowali swoje pomysły, które niekiedy były dziełem przypadku albo wiązały się z zabawnymi historiami.Wspomina między innymi o najmłodszych innowatorach czy pierwszych kobietach, które otrzymały patenty. Choć zwykle nie zastanawiamy się nad tym, kim byli twórcy przedmiotów codziennego użytku, z których powszechnie korzystamy, z wieloma z nich związane są fascynujące opowieści, przytaczaneprzez TempleGrandinz właściwą sobie lekkością i poczuciem humoru.

„Rozwiń swoją wyobraźnię” to więcej niż poradnik młodego wynalazcy. TempleGrandin pokazuje, że istnieje wiele odmiennych sposobów patrzenia na świat. Wzywa nie tylko do działania, ale również do rozwijania wyobraźni. Pokazuje czytelnikom, że nie istnieje jeden słuszny sposób podejścia do problemu, choć zawsze kluczem jest otwarty i dociekliwy umysł.

http://bit.ly/rozwin


http://bit.ly/rsw_sk