Reklama

Duże, kontrastowe, proste wzory rozwijają wzrok maluszka, szeleszczące, grzechoczące i dzwoniące elementy zabawek stymulują słuch, natomiast różnorodne faktury tkanin pobudzają zmysł dotyku. Zabawki mogą służyć maluszkom, przez długi czas, gdyż kontrastowe obrazki, świetnie sprawdzają się podczas nauki nazywania pierwszych zwierząt. 
W skład serii wchodzą:

  1. Kontrastowa mata edukacyjna „Zwierzaki” ze ścianką i lusterkiem 
  2. Karuzela do łóżeczka „Pierwsze zwierzaki”
  3. Zawieszka do wózka „Pierwsze zwierzaki” 
  4. Gryzak bukowy „Pierwsze zwierzaki” 
  5. Kostka sensoryczna „Pierwsze zwierzaki


Kolekcja kontrastowych zabawek dla niemowląt "First Animals"powstała z myślą o niemowlętach (0m+). Kontrastowe zabawki, maty i akcesoria dla niemowląt BabySenses powstają w całości w Polsce na podstawie autorskich wzorów. Produkty marki zostały zaprojektowane tak, aby wspierać rozwój kilku zmysłów jednocześnie. Duże, kontrastowe, proste wzory rozwijają wzrok maluszka, szeleszczące, grzechoczące i dzwoniące elementy zabawek stymulują słuch, natomiast różnorodne faktury tkanin pobudzają zmysł dotyku. Zabawki mogą służyć maluszkom, przez długi czas, gdyż kontrastowe obrazki, świetnie sprawdzają się podczas nauki nazywania pierwszych zwierząt. 

1. Kontrastowa mata edukacyjna „Zwierzaki” ze ścianką i lusterkiem 

Zabawka dla niemowląt w wieku +0m.
Mata została zaprojektowana tak, aby stymulować różne zmysły niemowlęcia. Czarno-białe zwierzątka z elementami czerwieni zaciekawią każdego malucha i pobudzą jego główkę do skupiania uwagi. To sprawi, że w mózgu niemowlaka zaczną powstawać nowe połączenia nerwowe, co pozytywnie wpłynie na jego rozwój.
Mata otrzymała Złotą nagrodę w konkursie Wybór rodziców 2018! 
Wraz z matą w komplecie znajdują się:

  • odpinane pałąki
  • 3 kontrastowe zabawki (wewnątrz nich grzechotka, piszczek i dzwoneczek)
  • ścianka z 2 kontrastowymi książeczkami (Pierwsze zwierzaki i Zwierzaki w ZOO)
  • lusterko

Czy wiesz, że dzieci, które w pierwszych miesiącach życia miały możliwość oglądania biało-czarnych wzorów lepiej radzą sobie w szkole?
Dzięki atrakcyjnym zabawkom zawieszonym na pałąkach maluszek rozwija swoje zdolności motoryczne i manualne. Grzechotki, piszczki i dzwoneczki znajdujące się wewnątrz zabawek zachęcają malucha, aby po nie sięgać i poruszać nimi. Kiedy maluch opanuje już trudną sztukę chwytania przedmiotów, zabawki można odczepić i dać dziecku do zabawy.
Do naszej maty dołączyliśmy lusterko. Dlaczego właśnie lusterko? Wpatrywanie się we własne odbicie, to coś co maluchy uwielbiają, choć początkowo nie zdają sobie sprawy, kim jest ten wesoły bobas naprzeciwko;) W pedagogice Marii Montessori lusterko odgrywa niezwykle ważną rolę. Zdaniem wybitnej pedagog, niemowlęta powinny mieć możliwość obserwowania swojego odbicia, gdyż nabierają świadomości własnego ciała, naśladują własne ruchy, dzięki czemu ćwiczą nabyte umiejętności, a przede wszystkim sprawia im to ogromną radość!
Częścią maty jest również innowacyjna ścianka z dwiema książeczkami dopinanymi na rzep. Strony książeczek można zmieniać, dzięki czemu obrazki nigdy się nie nudzą.
Lusterko i ściankę możesz umieścić po prawej lub lewej stronie maty – to idealny sposób, aby zmotywować maluszka, z tendencją do trzymania główki w jedną stronę, do jej odwracania. Dzięki odpowiednio długim paskom można je również umieścić w łóżeczku lub innym miejscu. Motywują one również maluszka do leżenia na brzuchu, gdyż z zainteresowaniem wpatruje się w swoje odbicie, bądź kontrastowe strony książeczek, zapominając o pozycji, za którą nie przepada.
Kiedy maluszek zacznie siedzieć, można odczepić zabawki i książeczki aby mógł się bawić nimi samodzielnie, siedząc na macie. Kontrastowe obrazki będą również świetną motywacją do nauki nazywania pierwszych zwierzątek.
Naszą zabawkę uszyliśmy z najwyższej jakości polskich tkanin (bawełna 100% i polar minky), które posiadają certyfikat Oeko Tex Standard 100 klasy I dający gwarancję bezpieczeństwa już od pierwszych chwil życia. Mata jest pikowana, dlatego bez obaw można prać ją w pralce.

2. Karuzela nad łóżeczko – Pierwsze zwierzaki

Zabawka przeznaczona dla dzieci 0m+
Karuzela nad łóżeczko, to niezastąpiona zabawka od pierwszych dni życia. Na rynku jest ich wiele, jednak nasza jest wyjątkowa pod wieloma względami.
Kontrastowe, czarno-białe zwierzątka, z pewnością przyciągną uwagę maluszka. Dlaczego? Po prostu będzie je w stanie zobaczyć! Większość zabawek w karuzelach, jest w pastelowych kolorach, które w pierwszych miesiącach życia są dla dziecka jedynie szarą plamą.
Co więcej, kontrasty motywują maluszka do skupienia uwagi, dzięki czemu powstają nowe połączenia nerwowe w mózgu. Krótko, mówiąc rozwija się w szybszym tempie.
Czy patrzyłaś/eś kiedyś na karuzelę z perspektywy leżącego w łóżeczku maluszka? W większości karuzel, zabawki umieszczone są pionowo, tym samym bobas widzi zaledwie ich spody. My umieściliśmy zabawki poziomo - tak, by maluszek mógł je widzieć w całości!
Mechanizm obrotowy, porusza zabawkami w takim tempie, by malec mógł podążać za nimi wzrokiem. Z pozytywki, nakręcanej ręcznie, wydobywa się delikatna melodyjka, która pomoże utulić do snu Twojego malca. Możesz również zaciekawić maluszka zabawkami, nie włączając pozytywki, dzięki, grzechotkom umieszczonym w zabawkach,
Karuzela First Animals jest bardzo estetycznie wykonana. Stelaż karuzeli, z drewna brzozowego, nadaje jej niezwykłej elegancji. Karuzela z pewnością stanie się ozdobą pokoju dziecka i jego ulubioną zabawką.

3. Zawieszka do wózka - Pierwsze zwierzaki"

Zabawka przeznaczona dla dzieci 0m+
Koniec z nudą w czasie spacerów! Czarno-białe zwierzątka z pewnością zainteresują maluszka, a dodatkowo rozwiną jego zmysły. Wewnątrz sympatycznych zwierzaków umieściliśmy grzechotki i piszczki, aby dodatkowo zaciekawić niemowlę.
Zawieszka świetnie sprawdzi się zarówno w gondoli, stymulując wzrok i słuch od pierwszych dni życia dziecka, jak i w wózku spacerowym, umieszczona tak aby maluszek mógł się nią samodzielnie bawić. Można ją również umieścić przy foteliku samochodowym, bądź w łóżeczku. Zawieszkę można przymocować za pomocą specjalnego kółka, bądź przywiązać z użyciem troczków.

4. Gryzak z drewna bukowego "Pierwsze zwierzaki"

Zabawka przeznaczona dla dzieci 3m+
Maluszek ciężko znosi ząbkowanie? Mamy na to sposób! Ekologiczny gryzak z litego drewna bukowego ukoi ból i przyniesie ulgę w tym trudnym okresie. Gryzak jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Jest szlifowany mechanicznie oraz ręcznie, nie posiada drzazg i jest pokryty naturalnymi olejami, które chronią przed rozwojem bakterii i nasiąkaniem śliną. 
Nasz gryzak nie tylko przyniesie ulgę swędzącym dziąsłom, ale dostarczy także mnóstwo zabawy. Nie jest to zwyczajny gryzak! Dołączyliśmy do niego niezwykłe zwierzątka.
Mądra sowa, odważny lew i leniwa panda to zwierzaki, które maluszek na pewno pokocha! By przyciągnąć uwagę niemowlaka, zwierzaczki mają wewnątrz grzechotkę, piszczek i szeleścik, a na dodatek są w kontrastowych barwach, które stymulują wzrok i rozwijają mózg małego geniusza. Zwierzątka przymocowane są do gryzaka za pomocą rzepa, dzięki czemu możesz je z łatwością wyprać.
Gryzak łączy w sobie różnorodne materiały (drewno, 100% bawełna, polar) oraz wydaje różne dźwięki, dzięki czemu stymuluje jednocześnie kilka zmysłów. Świetnie sprawdzi się dla maluszka od 3 miesiąca życia, kiedy zaczyna samodzielnie chwytać przedmioty. Kształt gryzaka jest dostosowany do małych rączek niemowlaka, tak by wspierać rozwój motoryki ręka - oko.
Jak pielęgnować gryzak?
Drewniany pierścień najlepiej przetrzeć wilgotną szmatką lub szczotką o miękkim włosiu zwilżoną w wodzie. Nie należy moczyć drewna w wodzie. Po umyciu najlepiej wytrzeć do sucha czystą szmatką. Zabawki po odpięciu możesz prać ręcznie. Wysusz je przed przymocowaniem do gryzaka.

5. Kostka Sensoryczna "Pierwsze zwierzaki" 

Zabawka przeznaczona dla dzieci 0m+
Zabawny miś, odważny lew i leniwa panda to przyjaciele, których maluszek odnajdzie na naszej kostce. Zwierzątka są bardzo przyjazne i chętnie będą się bawić z bobaskiem! :)
Nasza kostka została wykonana z tkanin w zdecydowanych, kontrastowych kolorach dostosowanych do wzroku dziecka. Dzięki temu zabawka jest szczególnie ciekawa dla maluszka i przyczynia się do rozwoju jego umysłu. Maluszek z łatwością skupia na niej uwagę i z zachwytem obserwuje zwierzątka.
Różnorodne materiały, z których powstała zabawka pobudzają zmysł dotyku, a kolorowe metki, które umieściliśmy z boku kostki ułatwiają naukę chwytania i rozwijają małą motorykę dziecka. Natomiast dołączony gryzak, ukoi ból w czasie ząbkowania i przyniesie ulgę swędzącym dziąsłom.
Dodatkowo w naszej kostce umieściliśmy dzwoneczek miły dla każdego małego uszka.

http://babysenses.pl/