Reklama

Photon jest pierwszym na świecie robotem, który rozwija się razem z dzieckiem. Jego zadaniem jest wsparcie rodziców w nauce dzieci na temat nowych technologii. Takiego podejścia do edukacji, nie było nigdy dotąd.

Kiedy wyciągamy Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. W aplikacji mobilnej dowiadujemy się o historii robota - w trakcie podróży kosmicznej jego statek zderzył się z asteroidą. W wyniku awaryjnego lądowania na Ziemi Photon stracił wszystkie swoje możliwości. Tylko dzieci mogą pomóc mu na nowo się ich nauczyć. Na początku uczą go podstaw - kierunków, mieszania kolorów czy powtarzania sekwencji. Wraz z postępem w rozgrywce dzieci uczą się podstaw programowania, dzięki czemu programują i odblokowują nowe umiejętności w robocie (robot uczy się nowych zachowań, korzystania z czujników itd). W efekcie są wstanie określić w jaki sposób robot będzie reagował na interakcję z otoczeniem. To co potrafi robot jest ściśle uzależnione od tego czego nauczyło się dziecko.

W pełni fabularna aplikacja podzielona jest na 13 rozdziałów, podczas których dzieci biorą udział w ponad 260 wyzwaniach, związanych z:
- nauką podstaw programowania,
- poznawaniem i wykorzystywaniem czujników robota,
- wyselekcjonowanymi i opracowanymi z psychologami minigrami, które rozwijają u dzieci logiczne myślenie, pamięć, szybkość podejmowania decyzji i inne ważne w życiu umiejętności.

W każdym z rozdziałów dzieci biorą udział w kolejnych perypetiach Photona, pomagając mu wychodzić bez szwanku z wielu zaskakujących opresji. Za zrealizowane wyzwania dzieci otrzymują punkty, które mogą przeznaczyć na rozwijanie swojego robota - naukę nowych kolorów, dźwięków, zwiększanie możliwości czujników czy zakup wirtualnych przedmiotów w aplikacji (np. kapelusze, ubranka itd). 

Co ważne - Photon jest w pełni polskim produktem. Zaprojektowany przez studentów z Politechniki Białostockiej, wdrożony przez założoną przez nich firmę. Wszystkie elementy robota są produkowane i składane z miłością w Polsce. Obecnie robot dostępny jest w sieci sklepów MediaMarkt, Saturn, iSpot, RTV EURO AGD, a startup przygotowuje się do ekspansji zagranicznej.
http://photonrobot.com