Reklama

Wspólnie spędzony czas to recepta na poznanie potencjału jaki drzemie w błyskawicznie uczących się dzieciach. Zasiadając do rodzinnej rozgrywki możemy sięgnąć po sprawdzone gry, możemy również zrobić ją samodzielnie.
Przyda się do tego kartka papieru, długopis i "burza mózgów", w trakcie której powstaną nawet najbardziej genialne pomysły.

 Jak to zrobić:

 1. ustalamy tematykę gry, 
 2. napiszmy regulamin,
 3. wykonajmy pionki,
 4. rozpocznijmy rozgrywkę,
 5. wprowadźmy modyfikacje, udoskonalmy naszą grę.

Czym się inspirować:

Warto sięgnąć po stare, szlachetne pomysły na rozgrywkę. Zasady możemy znaleźć w internecie. Do przygotowania kart i instrukcji przydadzą się kolorowe kredki i wycinanki z magazynów.

 1. Kalaha (mankala)  - znane w Afryce od czasów neolitu ok. 6 000
   p.n.e. Pierwsze rozgrywki były zrobione kamykami w dołkach w piasku. Strategiczna gra królów.
 2. Alias - alternatywna nazwa opisująca rzeczy lub ludzi. Przygotowujemy ją na małych kartkach na których zapisujemy wyrazy lub zdania. Do wyjaśnienia kalamburów wykorzystujemy słowa, gesty lub rysujemy.
 3. Teatrzyk cieni - działa na wyobraźnię i trenuje umiejętności tworzenia fabuły, ładnego wysławiania się oraz umiejętności aktorskie.
 4. Dixit - Jej tytuł po łacinie oznacza "powiedział". Jeden z graczy jest bajarzem i to jego skojarzenia starają się odgadnąć inni gracze. Używają do tego kolorowych, wieloznaczeniowość kart.
 5. Szachy i warcaby - tworzymy figurki sami lub korzystamy z zabawek i figurek.
 6. Klocki pomalowane kredą tablicową - malujemy na nich postacie, domy, symbole