Reklama

Elektroniczny system edukacyjny, w skład którego wchodzi książka i pióro z kompatybilnym oprogramowaniem. Ten unikalny zestaw pozwala dzieciom zdobywać wiedzę i ją utrwalać. Przeznaczony jest już dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale doskonale służy także dzieciom starszym, a nawet dorosłym. Dotychczas ukazały się: Mój pierwszy elementarz, Atlas świata, Ciało człowieka, Świat zwierząt, Język angielski.
Wszystko w naszym systemie działa w bardzo prosty sposób. Stałym elementem każdego zestawu jest pióro, które ma wgrane oprogramowanie współpracujące z książką. Książkę wybieramy w zależności od zainteresowań i kategorii wiekowej dziecka. Wewnątrz niej znajdują się pola edukacyjne, które są uruchamiane za pomocą końcówki pióra – praktycznie każdy z obrazków i elementów na ilustracjach „przemawia”. Aby uruchomić funkcje książki należy dotknąć końcówką pióra ikony w książce: książki, żarówki, dialogu, nuty, kości. Pod każdą z ikon znajdują się różne rodzaje informacji, dialogi, muzyka, odgłosy lub quizy. Po uruchomieniu np. ikony z książką odczytujemy informacje podstawowe, gdy dotkniemy ikony z nutą, usłyszymy piosenki zakodowane na stronie.
Obsługa pióra jest prosta, dla ułatwienia pióro Albik podpowiada użytkownikowi w momencie uruchomienia.
System edukacyjny aktywizuje odbiorcę w dużo większym stopniu niż tradycyjne czytanki. Stałym elementem zabawy z naszą książką jest weryfikowanie nabytej wiedzy. Odbywa się to w atrakcyjny, quizowy sposób. Zagadki są w różnym stopniu trudności, dlatego można je dopasować do wieku i stopnia zaawansowania dziecka. 
Książka jest świetnym wsparciem nauki czytania i poznawania języków obcych i świata. Dobrze opracowana strona wokalna, pozwala dzieciom we właściwy sposób nauczyć się wymowy. 
Dodatkowo pióro elektroniczne wchodzące w skład zestawu ma inne przydatne funkcje. System edukacyjny Czytaj z Albikiem wspiera nie tylko naukę, ale i kreatywność najmłodszych. Dzięki wbudowanej pamięci, można go używać jako odtwarzacza MP3. Długopis posiada również funkcję nagrywania dźwięku umożliwiającą za pomocą specjalnych etykiet samoprzylepnych tworzenie własnych książek audio.
Pióro kupuje się tylko raz i wystarcza ono na lata edukacji. Dzięki aktualizacjom oprogramowania będzie ono zawsze dopasowane do ukazujących się nowych książek i atlasów.
Zapewniamy bezpłatne aktualizacje oprogramowania. Gdy ukażą się nowe książki, wystarczy pobrać z naszej strony oprogramowanie i skopiować je do pamięci pióra.

www.czytajzalbikiem.pl

Zobacz inne pomysły na prezent: