Reklama

Kalaha to gra ciesząca się równie dużą popularnością wśród dzieci jak i dorosłych. Klasyczna gra planszowa wykonana z wysokiej jakości, niezwykle trwałych, elementów, zapewni wiele godzin emocji i dobrej zabawy dla całej rodziny.

Kalaha

-uważana jest za najstarszą grę świata - 6 wiek p.n.e

-oparta w całości na matematyce

-proste zasady, które można poznać w minutę

-szybka rozgrywka, pozwalająca na przeprowadzanie turnieji, lub pojedynków mecz-rewanż-mecz

-tysiące kombinacji, w niesłychanie prostej formie

-gra na poziomie strategicznym szachów

-rozwija logiczne myślenie, ćwiczy pamięć, jest znana nauczycielom matematyki.

-przez wieki powstało wiele strategii jak wygrać

 

Propozycja rozgrywek

- system szwajcarski (gracze z najwyższymi wynikami grają ze sobą w następnych partiach) Po zakończonych grach każdy ze zwycięzców opowiada klasie jakich strategii użył.

-Kalaha. Wariant „sułtański” – Gracza, który wygrał 5 lub więcej meczy pod rząd jest nazywany czempionem/sułtanem?! Należy się do niego do końca lekcji zwracać Wasza Wysokość. Inny gracz , który wygra 5 meczy można wyzwać sułtana na pojedynek (mecz-rewanż-pojedynek-następną grę zaczyna zawsze przegrany). Wygrany zostaje/pozostaje Sułtanem a przegrany musi mu pogratulować zwracając się do niego Wasza Wysokość.

-Kalaha: Przy zaawansowanych grach, pierwszy gracz może mieć przewagę wtedy stosuje się zasadę że drugi gracz zamiast swojego ruchu zamienia się miejscami z pierwszym.

-Kalaha: gracze którzy przyniosą najładniejsze swoje kamienie do Kalahy- otrzymują wolny los w pierwszej rundzie swissa. Czyli maja jeden mecz wygrany na starcie turnieju

-Kalaha pasjanse: Można układać zagadki dla graczy np.