Reklama

Sówka Mądra Główka Poleca to seria 12 produktów przeznaczonych dla najmłodszych z myślą o stymulowaniu ich rozwoju. Produkty są niezastąpioną pomocą dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w pasjonującą przygodę jaką jest wspólne poznawanie świata. 
Poziom trudności poszczególnych produktów został dostosowany do różnych etapów rozwoju maluszków. Dzięki temu w serii znajdziemy produkty odpowiednie już dla niemowlaków jak i dla dzieci kilkuletnich. 
Sówka Mądra Główka wyróżnia się wyjątkową jakością wykonania. Opakowanie i elementy zabawek wykonane zostały z grubej tektury, co gwarantuje trwałość produktu, a satynowa powierzchnia dostarcza przyjemnych doznań sensorycznych. Wygodne opakowanie, z poręcznym sznurkiem z naturalnego włókna, pozwala na zabieranie produktu ze sobą dosłownie wszędzie. 

PRZEGLĄD SERII
TABLICZKI KONTRASTOWE
Zabawka jest zbiorem ilustracji dla najmłodszych dzieci (od 3 miesiąca). Demonstrując dziecku obrazki oparte o proste kształty i zdecydowane kontrasty rodzice wspomagają rozwój percepcji dziecka, związanej w tym wieku z określaniem granic obiektu i postrzeganiem kontrastowych barw. Zabawa doskonale pogłębia kontakt dziecka z rodzicem.
Zawartość opakowania:
• 10 dwustronnie ilustrowanych tablic 
Wiek: 3m+

TABLICZKI KOLOROWE
Produkt to 8 dwustronnych foliowanych tabliczek z grubej i sztywnej tektury. Na każdym z 16 obrazów przedstawione zostało zwierzątko w uproszczonej, syntetycznej stylistyce ale z użyciem optymalnej gry kształtów i różnic kolorystycznych. Tak dobrana forma ilustracji znakomicie nadaje się do zabawy, w której dziecko powyżej pierwszego roku życia może rozwijać swą spostrzegawczość i percepcję wzrokową.
Zawartość opakowania:
• 8 dwustronnie ilustrowanych tablic.
Wiek: 12 m+

PUZZLE SUPER BUŹKI
Dwuelementowe puzzle składające się z tabliczki i wyciętego kółka z twarzą postaci. Prosty mechanizm umieszczania kółeczka w obrazku sprawia, że zabawka jest idealna już dla najmłodszych. Elementy można układać według wzoru, ćwicząc spostrzegawczość i kojarzenie lub według własnej fantazji, tworząc zabawne układy i rozwijając twórczość.
Zawartość opakowania:
• Puzzle – 12 tablic (24 elementy)
Wiek: 12 m+

TABLICZKI MAŁE I DUŻE ZWIERZĄTKA
Zabawka nawiązuje swoimi ilustracjami do podstawowej relacji społecznej znanej maluszkowi jaką jest bliskość dziecka z matką. Zabawa polega na dopasowaniu elementów z małym zwierzątkiem do tablicy zawierającej ilustrację jego mamy. Dopasowanie poszczególnych elementów wymaga już podstawowej analizy kształtu i kierunku ułożenia wyjmowanego elementu.
Zawartość opakowania:
• 6 dwustronnie ilustrowanych tablic zawierających 6 wyjmowanych elementów.
Wiek: 18 m+

PUZZLE WZORY KOLORY
Proste puzzle, które pozwalają najmłodszym na poznawanie kolorów, wzorów oraz faktur. Zadanie polega na przyporządkowaniu odpowiedniego koloru i wzoru do obrazka ze zwierzątkiem, rośliną lub rzeczą, która zawiera daną barwę lub wzór w swoim wyglądzie. Zadanie to pozwala najmłodszym ćwiczyć zdolność logicznego myślenia i wiązania ze sobą faktów. Sposób łączenia puzzli dostosowany jest do zdolności manualnych maluszków, których naturalnym odruchem jest zsuwanie ze sobą elementów.
Zawartość opakowania:
• 20 tabliczek dwudzielnych (40 elementów)
Wiek: 18+

PUZZLE 2-DZIELNE
Najprostsze puzzle dla maluszków dostosowane do ich wieku i zdolności motorycznych. Sympatyczne postacie zwierzątek zachęcają maluszka do zabawy. Elementy łączone są na zasadzie falki, co jest bardzo istotne dla dwulatka, który nie potrafi jeszcze „wciskać” elementów i jego naturalnym ruchem jest ich zsuwanie.
Zawartość opakowania:
• 20 obrazków dwudzielnych – 40 elementów
Wiek: 2+

PUZZLE W LESIE
Puzzle dla najmłodszych składające się z dużych elementów. Przyjemna i ciekawa grafika doskonale dopasowana do zainteresowań najmłodszych.
Rozmiar: 46 x 32 cm
Zawartość opakowania:
• Puzzle – 25 elementów
Wiek: 4+

UKŁADANKA W ZAGRODZIE
Układanka przedstawiająca gospodarstwo, którą niekoniecznie trzeba ułożyć według wzoru. Elementy są tak wycięte, że pozwalają malcowi na kreatywność, dzięki której może tworzyć własną kompozycję przestrzeni.
Zawartość opakowania:
• 10 obrazkowych elementów
Wiek: 4+

KARTY ZGADYWANKI
Zabawka składa się z 32 obrazkowych zagadek skierowanych do najmłodszych. Wspólne wykonywanie zadań maluszka z opiekunem pozwala na poznawanie świata. Poruszane są zagadnienia z zakresu emocji, przyrody, zachowań zwierząt, elementów życia codziennego. Wiele zadań opiera się na spostrzegawczości. Część z nich uczy także percepcji przestrzennej.
Zawartość opakowania:
• 16 dwustronnych kart z obrazkowymi zagadkami
Wiek: 2+

TABLICZKI CYFERKI
Zabawka składa się foliowanych tabliczek wykonanych z grubej i sztywnej tektury. Tabliczki przedstawiają cyfry oraz obrazki ilustrujące wartość prezentowanej cyfry. Dzięki zaznaczonym śladom maluszek może wykonywać już pierwsze próby odwzorowania cyfr. Z drugiej strony znajduje się białe pole, w którym malec może ćwiczyć już samodzielne wpisywanie.
Zawartość opakowania:
• Dwustronne tabliczki – 10 sztuk,
• Pisak z końcówką do ścierania.
Wiek: 3+
TABLICZKI LITERKI
Zabawka składa się z 32 foliowanych tabliczek. Na każdej z nich znajduje się obrazek oraz literka zaczynająca jego nazwę. Na odwrocie tabliczek znajdują się przykłady ćwiczeń grafomotorycznych. Dzięki suchościeralnemu mazakowi, ćwiczenia można powtarzać wielokrotnie. Zabawka jest doskonałym pretekstem do poznania alfabetu i nauki pisania.
Zawartość opakowania:
• Dwustronne tabliczki – 32 sztuki,
• Pisak z końcówką do ścierania.
Wiek: 3+

GRA PAMIĘĆ
Klasyczna gra w zapamiętywanie położenia obrazków dostosowana poziomem trudności dla najmłodszych. Zabawa polega na dopasowaniu do siebie parami identycznych obrazków, które kolejno są odkrywane 
i zakrywane. Wspaniałe ćwiczenie pamięci 
i koncentracji.
Zawartość opakowania:
• Tabliczki – 24 szt.
• Instrukcja 
Wiek: 3+

http://www.alexander.com.pl