Reklama

Jak zarazić 2-latka miłością do książek

Niemal wszyscy wiemy, jak ważne są dla dziecka chwile spędzone z rodzicem na lekturze książek. Wiele mam czyta swoim pociechom już w okresie ciąży, inne wprowadzają książki w pierwszych miesiącach życia dziecka. O ile w początkowym okresie możemy swobodnie wybierać lektury, które nam się podobają, o tyle w przypadku 2-latków warto już się zastanowić, co zrobić, by podobały się one także naszym dzieciom.

Disney dla najmłodszych

Na rynku półki aż uginają się od propozycji dla dzieci. Wiele osób może sobie zadać pytanie: dlaczego wybrać akurat książki na licencji Disneya z tak bogatej oferty? Odpowiedź jest prosta – pozwólmy naszym dzieciom dokonywać wyborów. Nawet 2-latek ma swój gust, swoje ulubione postacie, swoje potrzeby. Kolorowe ilustracje z postaciami Disneya przyciągają wzrok maluszka i nawet jeśli nie wszystkie są dla niego znane z telewizyjnego ekranu, to kojarzą mu się z wizerunkami na ubrankach czy z zabawkami. Wśród takich bohaterów jak: Miki, Donald, Anna, Elsa, Olaf czy Dumbo każde dziecko znajdzie swego ulubieńca.

Wierszyki Urszuli Kozłowskiej

Krótkie, łatwe do zapamiętania rymowanki oraz rytmiczny wpadający w ucho refren ułatwiają zapamiętanie tekstu i już po kilkukrotnym przeczytaniu Wasz maluszek będzie powtarzał fragmenty wierszyka. To świetne ćwiczenie pamięci i koncentracji, ale przede wszystkim doskonała zabawa dla całej rodziny. Bliska dziecku tematyka sprawi, że lektura tych pozycji stanie się codziennym rytuałem.

 

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

Elementarz 2-latka

Kolejną ciekawą propozycją dla 2-latków jest stworzony specjalnie dla nich „Elementarz”. Taka książka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla maluszków. Każda plansza to nowy temat do rozmowy i nowe wyzwanie dla dziecka. Obrazki z podpisami ułatwiają przyswajanie nowych pojęć, a urocze postacie Disneya zachęcają do nauki liczb, kolorów, nazw zwierząt, warzyw i owoców. Zaproponowane proste zadania stanowić mogą inspirację do kolejnych zabaw – wszystko zależy od Waszej pomysłowości.

 

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

Obudź w smyku kreatywność

Program Disneya uzupełniają książki do kreatywnych zajęć. Wśród nich nowością jest seria książek „Małe zadania. Duże naklejki”. Intuicyjne, dostosowane do wieku zadania, proste quizy oraz łatwe do chwytania naklejki zachęcają dzieci do aktywności. Taka forma zabawy rozwija zdolności manualne najmłodszych i daje im poczucie satysfakcji.

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabawa jest najważniejsza

Ciekawych pozycji na rynku wydawniczym nie brakuje. Trzeba jednak pamiętać, że ważne jest, by książki spełniały nasze oczekiwania oraz to, by podobały się naszym dzieciom. Znane postacie, kolorowe ilustracje i wpadające w ucho wierszyki, zabawy plastyczne oraz naklejki to gwarancja świetnej zabawy. A zabawa w życiu maluszka jest najważniejsza. Proponując dziecku tytuły kojarzące mu się z miłymi chwilami, mamy dużą szansę, by wypracować nawyk, który w przyszłości zaowocuje tym, że wychowamy prawdziwego czytelnika.