Reklama

Podróż z dzieckiem zwłaszcza ta długa, może być często monotonna i męcząca dla malucha, a dla rodzica staje się nie lada wyzwaniem. Dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju zabawki i inne pomoce, które zajmą dziecko, dzięki czemu wszystkim podróż minie szybko i przyjemnie.

Jednak wybór zabawek na rynku jest ogromny, a wiele z nich niestety nie nadaje się do auta, stanowiąc zagrożenie w czasie jazdy. Dlatego lepiej unikać zabawek z małymi elementami, takich, którymi maluch może się zadławić czy rzucić, powodując zagrożenie w czasie jazdy.

Niemowlaka na jakiś czas na pewno zajmą wszelkie zabawki, które można zawiesić np.: na uchwycie od fotelika. Zawieszki z różnymi ruchomymi elementami, do pociągania, dotykania, takie do których można przymocować smoka, będą ciekawa rozrywką podczas długiej jazdy.

Dla starszaka przydatny będzie na pewno podróżny stolik, na którym można układać puzzle, rozwiązywać quizy czy grać w różne gry. Świetnie się tu sprawdzą gry zręcznościowe, logiczne, które pobudzą szare komórki dziecka, podczas długiej i nudnej podróży. Przecież rozwijać nowe umiejętności można również w samochodzie.

Ciekawym rozwiązaniem są również zabawki z przyssawkami, którymi można się bawić właśnie na takim stoliczku, czy wykorzystać do tego celu szybę, zyskując tym samym nową przestrzeń do zabawy.

Zobaczcie nasze zestawienie.