Reklama

Czy bohaterem bajki może się stać rumak? Przecież to zawsze waleczny rycerz ratuje księżniczkę uwięzioną w zamku. To on zbiera laury, za bohaterskie czyny. Tym razem nie rycerz czy książę, lecz zwykły towarzysz ich przygód czteronożne zwierzę - rumak Romuald staje się główną postacią, którą poznają czytelnicy.

On zostaje wezwany na ratunek księżniczce, która jak to zawsze bywało w bajkach była uwięziona w wieży, tym razem bohater ratuje ją z wieżowca! Gdy pokonuje wszelkie przeciwności losu i dociera do swej wybranki, okazuje się, że spotyka kogoś mocno odbiegającego od wyobrażeń i nieprzystającego do schematycznego bajkowego finału.

Książka ta w wspaniały sposób pokazuje, że tak naprawdę każdy może być bohaterem, łamie stereotypy, zarówno w obsadzie ról, jak i pojawiających się rekwizytów. Współczesność miesza się z baśniowością, codzienność z niezwykłością. A zwykły koń staje się bohaterem, dostrzega, że ma on nie tylko udział w wyzwoleniu królewny, ale również wpływa na otoczenie, dzięki czemu zaczyna działać samodzielnie, przez co wzrasta jego poczucie własnej wartości.

To prosta i lekko opowiedziana historia o budowaniu wiary w siebie, dojrzewaniu do samodzielności i radości z odkrywania własnej sprawczości

Książka w dużym formacie, przepięknie zilustrowana, głównie za pomocą kolorów i geometrycznych kształtów, którą nie tylko dobrze się czyta, ale również z przyjemnością ogląda.

Autor: Malina Prześluga

Ilustracje: Jaga Słowińska

Ilość stron: 24 strony

Wiek: 5+

Wydawnictwo: TASHKA