Reklama

Lato chyba już rozgościło się na dobre, więc czas ruszyć się z domu i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Wakacje sprzyjają niekończącym się zabawom w ogrodzie, parkach czy na plaży. To właśnie teraz dzieci mogą szaleć godzinami na dworze nie martwiąc się o dodatkowe zajęcia czy lekcje, warto wykorzystać ten czas jak najlepiej. Jeśli posiadamy trochę wolnego miejsca w ogrodzie, można uatrakcyjnić im zabawę, wybierając różnego rodzaju zabawki ogrodowe. Na rynku znajdziemy naprawdę wiele produktów, które umilą, ale równocześnie będą stymulować rozwój ruchowy naszych dzieci.

Znajdziemy różnego rodzaju ślizgi wodne, idealne dla dzieci, które kochają wodę. Zabawka działa podobnie jak tradycyjna zjeżdżalnia, tylko dodatkowo posiada wiele strumieni wodnych. Zabawa polega na rozpędzeniu się i ślizganiu się wzdłuż ślizgu.  Taka aktywność świetnie rozwija koordynację ruchową, a także może uczyć zdrowej rywalizacji, w przypadku ślizgów dwuosobowych. Ciekawą propozycją są również różnego rodzaju zraszacze w postaci zwierząt czy kwiatków, które podłącza się do węża ogrodowego. Zabawka pod ciśnieniem wody tryska nią na wszystkie strony. Taki zraszacz pozwoli dziecku na odrobinę ochłody w upalny dzień, ale także da mnóstwo radości np. podczas uciekania przed wodą.

Dzieci uwielbiają także różnego rodzaju gry zespołowe, a szczególnie takie, kiedy mogą coś na siebie założyć, rzucić czy kopnąć. Idealne na plażę czy do ogrodu będą dmuchane zabawki jak: wielkie pompowane rękawice bokserskie, zestaw do gry w piłkę nożną czy wodny bejsbol. Dzięki nim maluchy będą uczyły się współpracować, poznawały zasady bezpieczeństwa, czy po prostu świetnie się bawić.

Do basenu przydatne będą dmuchane koła, materace, czy inne zabawki wspomagające naukę pływania czy nurkowania jak np.: Rybki, które trzeba wyłowić z samego dna.

Zabawa na świeżym powietrzu to jedna z najzdrowszych form aktywności dla malucha. Przy zakupie każdej zabawki należy dobrze sprawdzić certyfikaty, oznaczenia, czy aby na pewno jest ona bezpieczna i odpowiednio dopasowana do wieku naszego dziecka.