Reklama

Wielu zastanawia się, czy można zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe życie. Są dwie możliwości.

  • Pierwsza: nie – przyszłości nie da się zaplanować i oczyścić z trosk.
  • Druga: tak, można nauczyć dziecko takiej rozwagi i wiary we własne umiejętności, że poradzi sobie ze wszystkim.

Jak to jednak zrobić, jeśli w dzieciństwie mówiono nam wyłącznie o tym, by być pracowitym, dobrym i uważnym, a nie nauczono nas, jak ustalać priorytety, asertywnie odmawiać i jak żyć w harmonii?

Na to pytanie odpowiada książka „7 nawyków szczęśliwego dziecka" (bestseller „New York Timesa")

Książka Seana Coveya zawiera cenne rady dla rodziców we wspieraniu dziecka w rozwoju, a przy tym dzieci w zabawny i pięknie zilustrowany sposób – w towarzystwie bohaterów z krainy Siedmiu Dębów poznają nawyki przydatne na całe życie. Witek uczy je organizacji czasu. Kudłatek przekonuje, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwraca uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomina, dlaczego warto zadbać o siebie.

„7 nawyków szczęśliwego dziecka" - to siedem pouczających historii zarówno dla dzieci, jak i rodziców jako pomoc w wychowaniu.

Sean Covey to amerykański pisarz i inspirujący mówca. Prywatnie wychowuje siedmioro dzieci. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków i sprzedane w ponad 4 milionach egzemplarzy. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie im. Brighama Younga oraz ekonomię w Harvard Business School. Na podstawie zasad stworzonych przez ojca napisał książkę dla nastolatków – The 7 Habits of Highly Effective Teens – oraz dla dzieci – The 7 Habits of Happy Kids –  Obie stały się bestsellerami „New York Timesa".

W oparciu o  metodę 7 nawyków powstał program „The Leader in Me", którego celem jest ulepszenie procesu wychowawczego w szkołach, ale także uwolnienie potencjału i możliwości zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Program oferuje organizacja Franklin Covey, W tym momencie stosowany jest w ponad 150 krajach. W Polsce za jego implementację odpowiedzialna jest polska firma szkoleniowa – FC EDU, Więcej na ten temat znaleźć można na stronie www.fcedu.pl.