Reklama

Klocki magnetyczne, pewnie każdy o nich słyszał i mniej więcej wie, na czym polega zabawa nimi. Stają się one coraz bardziej popularne wśród dzieci i rodziców. Należą one do grupy zabawek konstrukcyjnych, czyli takich z których można budować przestrzenne figury, przedmioty itp. Ich poszczególne elementy łączą się ze sobą za pomocą specjalnych magnesów, dzięki czemu powoli wprowadzają maluchy w świat praw fizyki. Możemy łączyć ze sobą, klocki drewniane, plastikowe, metalowe, materiałowe czy patyczki, kulki itp. Zasada jest prosta z jednej strony magnesy się przyciągają, a z drugiej mogą się odpychać, co jeszcze bardziej urozmaica zabawę. Tworzone konstrukcje mogą być płaskie lub trójwymiarowe, które są bardziej skomplikowane, ale dostarczają dzieciom o wiele ciekawszej rozrywki i pomagają im ćwiczyć przestrzenne myślenie.

Dodatkowo zabawa takimi klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną, koordynację wzrokową, sprawność manualną, motorykę małą, kreatywność, a także myślenie logiczne i przyczynowo - skutkowe.  To one również pokazują dzieciom na czym polega przyciąganie pola magnetycznego, budowa atomu i cząsteczek, czy uczą geometrii, matematyki i fizyki.

Małymi klockami magnetycznymi mogą bawić się dzieci od 3 roku życia. Dla najmłodszych dzieci stworzone zostały specjalne, większe i bezpieczne klocki magnetyczne. To świetny pomysł na prezent zwłaszcza dla dzieci, które znudziły się już zwykłymi klockami i szukają czegoś więcej.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta tych zabawek dla dzieci w różnym wieku.

Zobaczcie nasze zestawienie: