Reklama

Marka Polaroid świętuje swoje 80-lecie istnienia i właśnie z tej okazji zaprezentowała swój nowy produkt - aparat do fotografii natychmiastowej - Polaroid Pop, który nawiązuje do kultowych aparatów tej firmy.

Aparat ten będzie mógł drukować zdjęcia o wymiarach 3,5 na 4,25 cala, wykorzystując do tego nowoczesną technologię Zero Ink. (ZINK), która pozwala na drukowanie zdjęć cyfrowych na polaroidowych kliszach, bez wykorzystania atramentu ani tonera ((niezbędne są dedykowane wkłady). Klisze ZINK składają się z trzech warstw, z których każda odpowiada za inny kolor, a cena ich jest dość przystępna - około 100 zł za 30 arkuszy.

Oprócz tego, w kompaktowej, kwadratowej obudowie zamknięto 20-milionową matrycę CMOS, dwutonową lampę LED, system stabilizacji obrazu oraz ekran dotykowy o przekątnej 3,97 cala. Aparat pozwoli także na rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p, a wszystkie wykonane zdjęcia zapisze na karcie micro SD (aparat obsługuje nośniki o pojemności do 128 GB).

Znalezione obrazy dla zapytania Polaroid Pop

W zestawie otrzymujemy również moduł Wi-Fi, za pośrednictwem którego mamy możliwość wysyłania zdjęć na smartfony, a dedykowana aplikacja Polaroid Print pozwoli nam na edycję zdjęć przed ich wydrukowaniem.

Polaroid Pop pojawi się na rynku w czwartym kwartale 2017 roku, w kilku wersjach kolorystycznych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem polaroid.com.