Reklama

Wiemy dobrze, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę, a nasz umysł szybciej wszystko przyswaja, kiedy informacje przedstawione są w atrakcyjnej formie. Dlatego warto o tym pamiętać. Zabawy które angażują obie półkule, sprawiają, że szybciej coś zapamiętujemy. Kiedy przyswajamy sobie informacje wielozmysłowo przez porównywanie i kojarzenie, dostrzegamy jednocześnie kolory i kształty, szczegóły i całość, dzięki czemu proces nauki staje się szybszy i łatwiejszy dla dzieci. Ta zasada została wykorzystana również w serii gier „BrainBox”, które wykorzystują różne techniki stymulowania pamięci i łączenia szczegółów w logiczną całość.

Czym jest BrainBox

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to „zwykłe” pudełka z kartami, ale w rzeczywistości to wstęp do niesamowitej zabawy. Każde z pudełek zawiera zestaw 71 kolorowych lub w przypadku: BrainBox Koloruj i zapamiętuj „czarno-białych kart, na których z jednej strony znajdują się różne obrazki, przedmioty itp. Z drugiej strony znajdziemy 8 pytań, które czasami są dość zaskakujące i nawiązują do tego co znajduje się na wspomnianych rysunkach.

brain box matematyka

W pudełku znajduje się również transparentna kostka oraz niewielka klepsydra.

Gra ta świetnie sprawdza naszą spostrzegawczość.

Jak grać?

Zasady gry są bardzo łatwe i mogą w nią grać już dzieci od 4 roku życia. Wystarczy przyjrzeć się wyciągniętej karcie i sprawdzić, ile zapamiętasz w 10 sekund. Po rozpoczęciu zabawy jeden z graczy wyciąga kartę z pudełka, drugi obraca klepsydrę, a następnie wszyscy przez 10 sekund starają się zapamiętać jak najwięcej szczegółów przedstawionych na ilustracji. Następnie karta zostaje przekazana graczowi odmierzającemu czas w danej turze. Ten gracz obraca ją rewersem ku górze a następnie odczytuje pytanie wskazane rzutem kości. Odpowiedzi udziela tylko osoba, która wyciągała kartę z pudełka, ale pozostali gracze też mogą się skupić na zadaniu, przez co wszyscy są zaangażowani w całej rozgrywce.

Kiedy gracz udzieli prawidłowej odpowiedzi zachowuje kartę, a kolejny losuje z pudełka następną, jeśli nie odpowie prawidłowo, karta wraca do pudełka.

W grę można również grać samemu.

Rodzaje gier

 

 

W tej serii znajdziemy pudełka z różnymi wariantami gry, w zależności od upodobań graczy lub gracza, lub dobrane odpowiednio do wieku.

  • BrainBox Abecadło

To zestaw, który na kartach posiada litery polskiego alfabetu i obrazki odnoszących się do wyrazów zaczynających się na nie. Świetnie się sprawdzi jako pomoc w nauce literek dla najmłodszych, jak i pomoc w nauce dla pierwszaka.

Wiek: od 4 roku życia.

  • BrainBox Bajki

Ten zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia, a na kartach znajdziemy różne sceny z baśni i bajek. Dzieci wraz z bohaterami odpowiadają na zamieszczone na odwrocie pytania, ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość i koncentrację uwagi. 

  • BrainBox: Matematyka

Każda z kart prezentuje nieco inne zagadnienie matematyczne. Dzieci z radością sprawdzą swoją wiedzę z matematyki, poćwiczą pamięć i poznają wiele nowych ciekawych zagadnień. Dowiedzą się jakie szerokie zastosowanie w życiu ma matematyka. Zakres wiedzy sięga od dodawania, przez zbiory, mnożenie, aż po proste ułamki. Uczestnik gry pozna również zasady skalowania map oraz typy wykresów, a także rodzaje figur płaskich i przestrzennych. Ten zestaw świetnie się sprawdzi w pierwszych klasach szkoły podstawowej jako uzupełnianie wiadomości poznanych na lekcjach.

Dla dzieci od 7 roku życia

  • BrainBox: Natura

To zestaw, w którym znajdziemy zagadnienia odnośnie zjawisk pogodowych, zwierząt, roślin, ekosystemów, jak również wiadomości a nawet astronomii.

Dla dzieci od 8 roku życia.

  • BrainBox: Świat

W tym pudełku dziecko nauczy się, a także sprawdzi swoją wiedzę dotyczącą krajów, ich flagi, cechy charakterystyczne itp. Przydatny zestaw na lekcjach geografii.

Dla dzieci od 8 roku życia.

  • BrainBox Pictures

Ten zestaw idealnie się nadaje do nauki języka angielskiego. 
Pomaga w łatwy i przyjemny sposób zwiększyć zakres słownictwa, uczy zadawania pytań i szybkiego udzielania odpowiedzi.

Dla dzieci od 7 roku życia

  • BrainBox Koloruj i zapamiętuj

Ten wyjątkowy BrainBox pozwoli dzieciom stworzyć swoją własną grę. 

W zestawie znajdują się kredki i karty z kolorowankami. Pierwszym zadaniem gracza jest właśnie pokolorowanie szablonów, a później zabaw przebiega, jak w pozostałych seriach.

Dla dzieci od 6 roku życia